ETKİNLİKLERSERGİ

KRANK Art Gallery Sergi – Aslı Işıksal “Sıkıştır ve Duraklat”

KRANK Art Gallery’nin yeni sergisi “Sıkıştır ve Duraklat” zamanın ne’liği üzerine yeniden düşündürüyor.

KRANK Art Gallery, Aslı Işıksal‘ın “Sıkıştır ve Duraklat / Zip & Pause” başlıklı sergisine 21 Kasım 2020 – 9 Ocak 2021 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Sergi, tüm dünyanın aynı anda deneyimlediği bir sürecin yarattığı etkiyi zaman ve eylemlilik kavramları üzerinden ele alıyor.

Aslı Işıksal, zihinsel ve fiziksel olarak içeriye çekilmek durumunda kalınan ve belirsizliğin hakim olduğu bu zaman dilimini, durup, gözlemlemek  için bir fırsat olarak değerlendirdi. “Sıkıştır ve Duraklat” adlı sergisinde sanatçı; insan eylemliliğinin, her koşulda merkezde olmasına daha fazla direnemeyen doğanın, hareket alanımızı kısıtlaması ile bir tür sıkışma duygusu yarattığına dikkat çekmek istiyor. Zorunlu olarak eylemsizlik haline geçtilen pandemi sürecinde, hareketin ve nesnenin olmadığı bir koşulda zamanda asılı kalmış varlıklara dönüşümü mercek altına alıyor.

KRANK Art Gallery
Etiler Mahallesi, Le Méridien İstanbul, Cengiz Topel Cd. No:39
Beşiktaş /İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Aslı Işıksal Kimdir?

Aslı Işıksal (d. 1980, Ankara) 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Ana Sanat dalında Yüksek Lisans Programını bitirdi. 2012’de bir yıllık süreyle Çek Cumhuriyeti’nde Jan Evangaliste Purknye Üniversitesinde çalışmalarını sürdürdü. 2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Sanatta Yeterlik programını bitirdi. Estonya, Avusturya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, İstanbul ve Ankara dâhil olmak üzere pek çok ülke ve kentte ulusal ve uluslararası sergide yer aldı. Kişisel Sergilerinin yanı sıra çalışmaları KRANK Art Galeri, DEPO, MamutArt18, Siyah Beyaz gibi mekanlarda sergilendi. Sanatçının pek çok kurum, kuruluş ve özel koleksiyonda eserleri bulunmaktadır. Sanatçı, yaşamına ve çalışmalarına Ankara’da devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu