SANATTANTİYATRO

Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu 2021 Sezonunda Yaklaşık 7500 Tiyatroseveri Ağırladı!

İki sezondur seyircileri açık havada, yıldızların altında ve pandemi koşullarına uygun tasarlanmış güvenli bir ortamda tiyatronun iyileştirici gücüyle buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, 2021 sezonunda 13 farklı tiyatro oyununu yaklaşık 7500 tiyatroseverle buluşturdu. KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de URU organizasyonu ve Mey|Diageo kurumsal ve bkz. İletişim desteğiyle gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, 29 Eylül akşamı sahnelenen “Üçü Bir Arada” oyunuyla, tiyatroseverlerle bir dahaki yaz yeniden buluşmak üzere perdesini kapattı. Sezon boyunca 1800 kişiye istihdam yaratılırken, tiyatro sahnelerine 500 bin TL destek, tüm sektöre ise 660 bin TL gelir sağlandı. 

Son yıllarda konserlerin yanı sıra her zevke yönelik içeriklerle misafirlerine yeşillikler içinde rafine bir alan sunan eğlencenin rakipsiz adresi KüçükÇiftlik Park, 2020 yazında hayata geçirdiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’yla tiyatrolara kapısını açtı. Tiyatro sanatının güçlenmesine ve salgın nedeniyle zor günler geçiren tiyatrolara destek vermeyi amaçlayan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, geçen yıl olduğu gibi 2021 yazında da İstanbulluları yıldızların altında farklı tiyatro gruplarının en sevilen oyunlarıyla buluşturdu.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun 2021 programı kapsamında Tatbikat Sahne’nin “Bir Delinin Hatıra Defteri”, Dostlar Tiyatrosu’nun “ŞAHDAMARIM”, Kumbaracı50’ninCyrano de Bergerac”, Anatolia Entertainment Görsel Sanatlar’ın “Plastik Aşklar”, Semaver Kumpanya’nın “Cimri”, Baba Sahne’nin “Bir Baba Hamlet”, Dasdas’ın “Westend / Batının Sonu”, Tiyatro HemHal’in “Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit”, Moda Sahnesi’nin “Yeni Bir Şarkı”, Duru Tiyatro’nun “İki Bekar”, Tiyatro Bal Porsuğu’nun “Bülent Bey’in Hikayesi”, Uygur Gösteri’nin “Hey Gidi Günler” ve Davran Tiyatrosu’nun “Üçü Bir Arada” oyunları sahnelendi.

Sektöre destek bu yıl da devam etti!

URU organizasyonu, Mey|Diageo kurumsal ve bkz. İletişim desteğiyle 12 Temmuz- 29 Eylül 2021 tarihleri arasında hayata geçirilen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, toplam 18 günlük bir programda 13 farklı tiyatro oyununu yaklaşık 7500 tiyatroseverle buluşturdu. KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu ile pandemiden dolayı zor günler geçiren tiyatrolara 500 bin TL destek verildi. Ayrıca program kapsamında yaratılan iş gücüyle 1800 kişiye istihdam edilerek tüm sektöre 660 bin TL gelir sağlandı. 

KüçükÇiftlik Park HAKKINDA:

İstanbul’un kalbinde yer alan KüçükÇiftlik Park, 17. yüzyıldan beri şehrin kültür ve eğlence merkezi. Günümüze kadar mesire alanı, hasbahçe, gazino ve lunapark olarak İstanbulluları ağırlayan mekan, bugün kurumsal etkinliklerden lansmanlara, fuarlardan davetlere, düğünlerden dev konserlere, tüm sahne sanatlarından sergilere kadar ses getiren etkinliklerin yapıldığı çok amaçlı bir etkinlik merkezi olarak hizmet vermektedir. Yaz sezonunda etkinliklerin ihtiyacına göre düzenlenebilen 17.000 kişi kapasiteli alanı, kış sezonunda ise 4.500 kişi kapasiteli kapalı alanı ile şehrin ihtiyacına cevap vermektedir. 2000 metrekarelik çim alana sahip KüçükÇiftlik Bahçe ise yaz sezonunda ayrı bir alan olarak hizmete açılmaktadır.

URU HAKKINDA:

2007 yılından bu yana etkinlik sektöründe faaliyet gösteren URU, yenilikçi projeler geliştirerek geniş kitleleri kültür-sanat etkinlikleriyle buluşturan çok amaçlı bir organizasyon şirketidir. Gerçekleştirdiği etkinliklerde sunduğu 360 derece hizmetle sektöre alternatif bir soluk getiren URU, kurumsal etkinlik ve lansmanları; konser, parti ve festivalleri; moda tasarım aktivitelerini yenilikçi bir anlayışla tasarlayarak dünya standartlarında bir organizasyon hizmeti vermektedir.

Mey|Diageo HAKKINDA:

TEKEL’in alkollü içkiler bölümünün özelleştirilmesi sonucu 2004 yılında kurulan Mey İçki; 9 fabrikası ve 1000’i aşkın çalışanıyla gıda ve içecek kategorisinde Türkiye’nin en büyük beşinci hızlı tüketim ürünleri şirketidir (Kaynak: 2019 Nielsen Perakendeci Paneli). Kurulduğu günden bu yana; 150 senelik bir mirası devralmış olmanın bilinciyle hareket ederek, çiftçi, esnaf, dağıtım kanalları, yan sanayi, turizm ve hizmet sektörleriyle birlikte doğrudan ve dolaylı olarak yüz binlerce kişinin geçimini sağlamasına katkı sunmaya devam eden Mey|Diageo, Türkiye’de tarıma dayalı sanayinin önemli bir parçasıdır. 2011 yılından bu yana, yaklaşık 180 ülkede ticari faaliyeti ve 80 ülkede de bölge ofisi bulunan dünyanın en büyük ve lider alkollü içki üreticisi Diageo’nun şemsiyesi altında yer alan Mey|Diageo’nun portföyünde 80 marka bulunmaktadır. Türkiye’de ISO 9001 belgeli ilk rakı üreticisi ve ISO 22000 belgeli ilk şarap üreticisi unvanına sahip olan Mey|Diageo, yüksek alkollü içki sektöründe de çevre yönetim sistemini ISO 14001 standardına uygun olarak belgeleyen ilk ve tek firmadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu