ETKİNLİKLERKÜLTÜREL MİRAS

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Sergi – ‘Anlatı, Yer ve Zaman’

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan derlenen eserlerin yer aldığı Anlatı, Yer ve Zaman sergisi, 04 Temmuz 2019 tarihinde Ankara Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde ziyaretçilerle buluşacak.

Ülkemizin en kapsamlı sanat koleksiyonlarından birine sahip olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası‘nın müzemiz ev sahipliğinde Ankaralı sanatseverlere sunulacak olan bu sergisiyle, Cumhuriyet döneminde yaşanan sanatsal gelişmenin niteliği üzerinde durulmakta; özgün yorumlar üreten üretim biçimlerinin, yer ve zaman kavramlarıyla bağlantılı bir şekilde arz ettiği görünüm tartışmaya ve değerlendirmeye açılmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyesi Prof. Mümtaz Sağlam’ın küratörlüğünü yaptığı sergide; öncelikli olarak 1950’li yıllardan itibaren Türk resim sanatında öne çıkan sanatçı tavırları ve eser örnekleri incelenerek, oluşan üretim mantığı ve düşünce derinliği üzerine odaklanılmakta; ortaya çıkan yorum kalitesi ve farklılıklarına dikkat çekilmektedir.

22 sanatçının 28 eserinin yer aldığı sergi, 30 Eylül 2019 tarihine dek görülebilecek.

Sanatçılar:
Fikret Muallâ, Sabri Berkel, Selim Turan, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Nejad Melih Devrim, Mübin Orhon, Abidin Dino, Avni Arbaş, Burhan Doğançay, Erol Akyavaş, Adnan Çoker, Mehmet Güleryüz, Alaettin Aksoy, Neşe Erdok, Komet, Ergin İnan, Adem Genç, Halil Akdeniz, Kemal Önsoy, Serdar Arat, Ahmet Oran, Ekrem Yalçındağ.

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi
Kale Mah. Gözcü Sk. No:10
Altındağ /Ankara

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı