SANATTAN

“Macbeth” Bir Kez Daha Beyazperdede!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]William Shakespeare’in dünyaca ünlü yönetmenler tarafından daha önce defalarca beyazperdeye uyarlanan, en az 400 yaşındaki ölümsüz tiyatro oyunu “Macbeth” bir kez daha beyazperdede.

Yeni Macbeth’in yönetmeni ikinci uzun metrajına imza atan Justin Kurzel. Filmin başrolleri ise son yılların en gözde isimlerinden olan Michael Fassbender veMarion Cotillard’ı görüyoruz. İngiliz oyuncu David Thewlis de kadrodaki önemli bir diğer isim.

Çekimleri yedi haftada İngiltere ve İskoçya’da gerçekleştirilen Macbeth uyarlamasını The Weinstein Company finanse etti. Yönetmen Kurzel’in bu yapımla 2016 Oscar’larının favori filmleri arasında ilk sıralarda yer aldığı belirtiliyor.

Shakespeare’in en bilinen kahramanlarından biri olan Macbeth , savaşın vurduğu İskoçya topraklarında geçen müthiş bir ihtirasın ve hırsın hikayesi. Günümüzde dünyaya hakim olan temel kavramların hırs ve açgözlülük olduğu düşünülürse filmin zamanlamasının da çok yerinde olduğu söylenebilir.

Filmde Malcolm’u oynayan Jack Reynor bu bağlamda şöyle diyor: “Açgözlülük kadar insanların hayatlarını alt üst edebilecek başka bir şey yok. Son yıllardaki ekonomik gelişmeleri düşündüğümüzde Macbeth’in hikayesi daha da anlamlı geliyor.”

Hızla globalleşen dünyada Macbeth’i geniş bir çerçeveden ele almanın bütün ekip için çok önemli olduğunu söyleyen prodüktör Canning, “Macbeth ve eşinin çevrelerindeki dünyanın bir ürünü olduklarını vurgulamak istedik . Daha modern ve sinematik açıdan daha doğru bir tempoyla yorumladık” diyor.

Ülkemizde 11 Aralık tarihinde vizyona girecek olan film, fragmanı ile oldukça doğru ipuçlarını gözler önüne seriyor. Aşağıda Macbeth’in fragmanını izleyebilirsiniz.

(http://www.yenicikanlar.com.tr)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video title=”MACBETH – OFFICIAL TEASER TRAILER” link=”https://youtu.be/RgH_OnrYlCk”][/vc_column][/vc_row]

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı