ETKİNLİKLERSERGİ

Melis Boyacı, ‘Kuantum Bir’ Sergisi İle Mahal Art Galata’da

Melis Boyacı’nın kişisel resim sergisi “Kuantum Bir” 17 Kasım’da Mahal Art Galata’da açılıyor.

Melis Boyacı, çocukluk günlerinden beri hissettiği evrenle, kainatla ve sonsuzlukla bir olma halini “Kuantum Bir” adını verdiği sergisinde tuvalleriyle yansıtıyor.

Sergi, eski bilginlerin kuramlarında söz edilen ve kuantum teorisiyle yeniden gündeme gelen maddenin olmadığı gerçeğinden yola çıkıyor. Kuantum teorisi evrende her şeyin atom altı parçacıklarının frekanslarından ve hareketlerinden oluştuğu; tüm hareketlerin de birbiri ile bağlı olduğu holistik bir evrende olduğumuzdan bahseder.

Sanatçıya göre;

“Bizler kendi bedenlerimizi her ne kadar belli sınırlar içerisinde görsek de aslında her birimiz atom altı parçacıklarından oluşuyoruz ve bu parçacıkların hareketi ve etraftaki diğer canlı cansız varlıklarla sürekli etkileşimi ile sürekli dönüşüyoruz. Her birey evrenin, büyük resmin, küçük bir versiyonudur ve sürekli oluşum halindedir. Bu nedenle, her ne kadar kendimizi ‘ben’ olarak ayrı görsek de aslında sınırlarımız yok. Evrenle bir ve bütün olarak tüm var oluşun bilgisini içimizde taşıyoruz; temel olarak enerjinin ve bilginin saklandığı omuriliklerimiz ile de sürekli evrenle ve var oluşlarla ilişki içindeyiz ve her an bu ilişki içinde yapılanıyoruz.”

Sergi, 17 – 23 Kasım tarihleri arasında Mahal Art Galata’da ziyaret edilebilir.

Açılış
17 Kasım Çarşamba
18.00

Mahal Art Galata
Bereketzade Mh. Camekan Sk. Rauf Bey Apt. No: 5
Galata / İstanbul

Melis Boyacı
Melis Boyacı, Dirimsel Bellek
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı