ETKİNLİKLERTİYATRO OYUNLARI

“Mustafa Kemal’le Bin Gün – Latife” oyunu Harbiye Açık Hava’da…

“Dilek Türker… Tiyatro Ayna”nın kült oyunlarından biri olan “Mustafa Kemal’le Bin Gün – Latife” oyunu, 26 Ekim 2020 Pazartesi günü, saat 20.00’da Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu Sahnesi’nde…

Her biri 40 yıldan uzun süredir tiyatro sahnelerinde bizlerle buluşan usta oyuncular, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Sahnede Bir Hayat” tiyatro gösterimleri kapsamında ekim ayı boyunca, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda tiyatroseverlerle buluşuyor.

Latife Uşakizade Hanımefendi’nin ağzından bir Mustafa Kemal öyküsü

1975 yılında öldüğü güne kadar Mustafa Kemal’le olan evliliklerini bir sır olarak saklayan Latife Uşakizade Hanımefendi’nin ağzından bir Mustafa Kemal öyküsüdür. Bir milletin ayağa kalkış öyküsüdür. Latife, bu öykünün içinde Paşa’ya aşık bir genç kadındır. Köklü bir ailenin asi kızı gibi dursa da, birkaç yabancı dili ana dili gibi konuşan, piyano çalan, kendinden emin, etkileyici bir genç kadındır Latife. Mustafa Kemal de onu sevmiştir. Ama Atatürk, Latife Hanım’a duyduğu sevginin yanı sıra, milletine aşıktır. Millete duyulan bu aşk, ülkeye duyulan bu aşk, kolay kolay başka aşklara izin vermez. Nezihe Araz’ın güçlü kalemi, Dilek Türker’in incelikli oyunculuğuyla birleşince, gözyaşlarınıza hakim olamayacağınız bu tiyatro oyunu ile büyüleniyorsunuz.

Biletler Biletix’te.
Bilet Fiyatı: 20 TL

Yazan: Nezihe ARAZ
Oynayan: Dilek TÜRKER
Yöneten: Hakan ALTINER
Dekor Ve Kostüm Tasarımı: Osman ŞENGEZER
Işık Tasarımı: Yüksel AYMAZ
Proje Koordinatörü: Polat YILDIZ

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı