KİTAP

Necati Güngör’den Yeni Kitap: ‘Karanlıkta Parlayan Çocuklar’

Haber: Ahmet Zeki Yeşil

Usta edebiyatçı Necati Güngör’ün yeni kitabı “Karanlıkta Parlayan Çocuklar-Sanatçıların Çocukluk Öyküleri”, Metinlerarası Kitap tarafından yayımlandı.
Kapak tasarımı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’na ait olan kitap 150 sayfa.

Çocuk öykücülüğünde iz bırakan bir yazar olan Necati Güngör, bu kez farklı bir kitapla okurlarının karşısında. Öykü tadında 96 yazıdan oluşan kitabın ön sözü şöyle:
“Kimi yazar, kimi ressam, kimi başka sanatçı. Onunda, on beşinde ya var ya yoktular. Köylüsü, kentlisi, kasabalısı… Karanlıkta birer yıldız gibi parlayan çocuktular!”

Sosyal medya hesabında biriktirdiği yazıların kaybolmasına gönlü razı olmadığı için kitaplaştırma fikrine sıcak baktığını ve yazıları bu kitapta topladığını belirten Güngör, bir anlamda ortaya çıkan bir boşluğu doldurmuş oluyor. Öyle ki, aralarında Atatürk’ün önem verdiği yazar H.G.Wells’in çocukluğunu da merakla okuyorsunuz.

Şair-yazar Adil İzci’nin kaleme aldığı arka kapak yazısı ise özetle şöyle:

“Ozanları, yazarları, ressamları, karikatüristleri, müzisyenleri, tiyatrocuları, vb. kollar hatta esirger, onları anı, izlenim ve öykücükleri (anekdotları) ile belleğimizde canlandırır ya da canlı tutar. Bu kitap da bir özgecilik toplamıdır. Öyle sanıyorum ki her bir yazı, yazın, sanat, kültür insanımıza ilgimizi, sevgimizi, saygımızı daha da artıracaktır.”

Necati Güngör’den Yeni Kitap: 'Karanlıkta Parlayan Çocuklar'

“Karanlıkta Parlayan Çocuklar”, Güngör’ün diğer kitaplarında olduğu gibi her yaştan okurun ilgisini çekecek. Kitabı, seçkin kitap mağazaları ve kitap satış sitelerinden temin edilebilir.

Domuz Gribi Ve Soğuk Algınlığı Nasıl Ayırt Edilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu