KİTAP

Nefes-Ses-Hareket ve Kutsal Dönüşüm

Evrensel Bilginin Kapısını Açan Anahtar Elimizde 

Bedenin yakıtı ve spiritüel dönüşüm için vazgeçilmez bir araç olan nefes, ruhsal  titreşimimize etki ederek bir titreşimler denizi olan dünyayla uyumlanmamızı sağlayan ses ve  hem dolaşım, hem sağlık, hem de trans halinde olabilme açısından mucizelere neden olan  hareket gündelik yaşamın kaygıları içinde önemini fark edemediğimiz mucizelerdir. Kendisi  de bir ses sanatçısı olan, bu alanda akademik çalışmalarına da devam eden Cenk Yüksel  Nefes-Ses-Hareket ve Kutsal Dönüşüm adlı kitabında bu mucizevi araçları doğru kullanarak  yaşamımızı nasıl değiştirebileceğimiz konusunda bizlere rehberlik ediyor.  

Şimdiye kadar ancak dış etkenlerle aktive edilebildiği sanılan dmt hormonunun aslında doğru  ses, nefes ve hareketle etkinleştirilebildiğini anlatan Yüksel, bu yolla ilahi bilgiye açılan  kapıyı nasıl aralayabileceğimizi ve evrenle bütün olmak için yapılması gerekenleri de  açıklıyor.  

Cenk Yüksel’in yazdığı Nefes-Ses-Hareket ve Kutsal Dönüşüm Destek Yayınları’ndan çıktı. 

Arka Kapak Yazısı: 

“Tanrı, kusurlu gördüğü parçaları tamir olması için dünyaya gönderir. Tamir olanlar  ona geri döner, olmayanlar ise tamir olana dek yeniden dünyaya dönerler.” 

Kutsal dönüşümün temel üç unsuru ses, nefes ve hareket, belki de bugüne kadar önemini fark  etmediğimiz insanoğluna bahşedilmiş en gizli hazinelerdir. Elinizde var olan gücün farkına  varabilirseniz, yüksek benlikle uyumlu hale gelip titreşiminizi yükseltebilir ve kutsal  dönüşüm yaşayabilirsiniz. 

Cenk Yüksel, bu kitapta evrensel bilincin kapısını açmanıza yardımcı olacak doğru ses ve  nefes tekniklerini, hareketin kutsiyetiyle beraber gelen mucizeleri anlatarak kutsal dönüşüm  yolunuza ışık tutuyor. Bu ışık sayesinde yüksek bir titreşim sergileyecek, başta kendinize  sonra etrafınıza ışık olacak ve evrensel bütünün bir parçası olabileceksiniz. Bu kitapta aktarılan bilgilerden sonra neler yapabileceğiniz tamamen sizin hayal gücünüz ve  yeteneklerinizle sınırlıdır. 

“Cenk Yüksel özgün görüşleri ve saptamalarıyla insanların yaşamlarında kendilerine nasıl  ışık tutacağının yolunu gösteriyor. Sorunların çözümünün insanda ve doğayla uyumlanmada  olduğunu, hepsinden öte iyi bir hayatın mümkün olduğunu anlatıyor bize.” Özen Yula/Tiyatro Yönetmeni-Yazar 

“Akademisyen-sanatçı Cenk Yüksel ne güzel anlatmış; ses-nefes-hareket ile çözüm bizde.  Hayatın bize verdiği en büyük zenginlik nefes alma, duyma, konuşma ve hareket edebilme  yetileri bu usta yazarın elinde mucizeye dönüşüyor. Kendini, hayatı yeniden keşfetmek ve ne  kadar değerli olduğunu idrak etmek isteyenler için mutlaka okunması gereken bir eser.”  Farah Yurdözü/Araştırmacı-Yazar 

Eser Adı: Nefes-Ses-Hareket ve Kutsal Dönüşüm
Eser Alt Başlığı: Evrensel Bilginin Kapısını Açan Anahtar
Elimizde
Yazar Adı: Cenk Yüksel
Yayınevi: Destek Yayınları
Türü: Kişisel Gelişim
Sayfa Sayısı: 120

CENK YÜKSEL KİMDİR?

DOKTORA 

2016 Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Yönetim Organizasyon  

YÜKSEK LİSANS 

2008- 2011 Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 

LİSANS 

2000-2006 İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü 2002-2004 İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Şan Bölümü 

ÖNLİSANS 

1998-2000 Balıkesir Üniversitesi İşletme Önlisans Programı 

İŞ TECRÜBELERİ 

2002 senesinde İstanbul Devlet Opera ve Balesinde kısa bir süre sözleşmeli sanatçı olarak görev  alan sanatçı, 2002-2004 seneleri içerisinde İstanbul Üniversitesi öğretim görevlilerinden Çağnur  Gürsan’ın yönlendirmesi neticesinde, aynı okulda eğitim alan ilk counter tenor olarak , ‘’BAROK’’  dönem eserlerinin seslendirildiği birkaç önemli projede sahne aldı. 

2002-2004 seneleri içerisinde TRT gençlik korosu koristi olarak bir çok önemli konser haricinde,  Fazıl Say, Fahir Atakoğlu projelerinde solist ve korist olarak görev aldı. 

2002-2003 senesinde ‘’İSTANBUL’’ adlı bir proje için projenin mimarlarından, tiyatro sanatçısı  Tilbe Saran’dan drama ve oyuncunun bedeni, balerin Kaya İlhan’dan modern dans eğitimi aldı. 

2004 senesinde kısa bir süre Can Gürzap’la drama, diksiyon-artikülasyon çalışmaları oldu. 

2003 senesinde TRT Görevlisi olarak Yugoslavya’nın Niş şehrinde düzenlenen ve birincilik  kazanılan Balkan Koro festivaline korist olarak katıldı.

2006 senesinde Rusya (St. Petersburg ve Moskova)ve Avusturya’da (Viyana) Opera sanatçıları tarafından özel düzenlenen ‘’Ses Eğitimi ve Sağlığı ‘’ konulu workshop çalışmalarına katıldı. 

2006-2009 Seneleri arasında Tarkan’ın yurtiçi ve yurtdışı konserlerinde back vocal olarak çalıştı. 

2007 senesinde Harbiye Açık Hava’da düzenlenen ‘’Rock Müzikaller’’ adlı müzikalde müzikal solist  olarak sahne aldı. 

2007 senesinde Arzu Film tarafından çekilen ‘’İlk Aşkım’’ adlı bir Tv filminde başrol oynadı. 

2007 senesinde piyasaya çıkan ‘’Rock Sınıfı’’ adlı sosyal sorumluluk projesinde iki şarkı ile yer  aldı. 

2007 Londra’da düzenlenen birkaç ‘’Ses ve Performans’’ workshop’larına katıldı. 

2006-2012 seneleri arasında İstanbul ili içerisinde özel müzik eğitimi veren kurslarda şan  eğitmeni olarak çalıştı. 

2009 senesinde çıkarmış olduğu ‘’Vura Vura’’ isimli albümü ile tekrardan müzik piyasasına ve  ekranlara geri döndü. 

2009 senesinde, ‘’Bir Avuç Deniz’’ adlı sinema filminin müziklerinde solist olarak görev aldı. 2009-2012 seneleri arasında kendi sanat okulunda, şan eğitmenliği ve yöneticilik yaptı. 

2012 senesinde 2. albüm çalışmaları devam ederken Yeşilçam Şarkıları isimli bir projeyi hayata  geçirmiş ve bununla alakalı yurtiçi ve yurtdışında birçok başarılı konsere imza atmıştır. 

2012-2016 Doğa Kolejleri’nin sanat yönetmenliği ve şan eğitmenliği görevlerini yürütmüştür.  2013 sene sonu etkinliği olarak Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Yeşilçam Müzikali isimli  eserin yönetmenliğini ve müzik direktörlüğünü yapmıştır. 

2012- Banu Yüksel Eğitim ve Danışmanlık firması adına Turk Loydu, Yıldız Teknik Üniversitesi,  Gaziantep borsa, Deniz ticaret borsası, Giresun ticaret borsası,Iğdır Ticaret odası, Onur Air, Doğa  Koleji gibi kurumlarda; Etkili iletişim ve Beden Dili, Stres Yönetimi, Öfke Kontrolü, Etkili konuşma/  Diksiyon-Artikülasyon, Müzikle Terapi, Ses&Nefes, Vurgu, Prozodi konularında kurumsal eğitimler  vermektedir. 

2015-2016 Sadri Alışık Konservatuarı’nda oyunculuk bölümünde şan eğitmenliği yapmıştır. 2017- Halen TDO’da (Tiyatro Dünyası Oyuncuları) Şan Eğitmenliği görevine devam etmektedir. 2017-2018- GEO Koleji’nde kurucu yönetici ve Kültür Sanat Direktörlüğü görevini yürütmüştür. 

2017- Halen Kumbara Gösel Sanatlar’ın bu sezon sahnelediği ‘’Times of Gypsies müzikali’’nde  başrollerden birini oynamaktadır.

Eğitim Aldığı Yerler ve Eğitim Konuları  

Uzman Psikolojik Danışman/Psikoterapist Zahit Harmanlı/ Denge Psikolojik Danışma Merkezi  Ocak 2014-Nisan2014– Sanatla Terapi, Yaratıcılık Eğitimi (30 Saatlik)  

Eylül 2013-Haziran 2014– Denge Psikolojik Danışma Merkezi Stajyer Psikoterapi Asistanı ve Grup terapilerine gözlemci katılımcı 

Mayıs 2014- Haziran 2014 Uzman Psikolojik Danışman/ Psikoterapist Zahit Harmanlı /Öfkenin Dansı  Workshop (20 saat)

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı