SANATTAN

Odeabank’tan 10 Sanatçıya 1 Milyon TL Destek

Odeabank kuruluşunun 10’uncu yılında 10 genç sanatçıya destek verecek. Odeabank, 35 yaş ve altında, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun ya da eğitimine devam eden 10 sanatçıya; kişi başı 100’er bin TL olmak üzere toplamda 1.000.000 TL eser üretim desteği sağlayacak. 

Odeabank Genel Müdürü Mert Öncü, “Kuruluşunun 10’uncu yılını kutlayan Türkiye’nin en genç bankası olarak, fijital bankacılık anlayışımızla örtüşen, yeni medya sanatı alanında çalışan genç sanatçılara altyapı ve imkân sağlayacak, eserlerini dünyaya tanıtmak için ihtiyaçları olan her türlü desteği vereceğiz. Ayrıca içlerinden en başarılı 2 sanatçıyı ise eğitim için Amerika’ya göndereceğiz.” dedi. 

Odeabank, ekonomiye destek veren finans kuruluşu olmakla kalmayıp, toplumsal ve kültürel ölçekte yürüttüğü projelerle ‘görünenden fazlası’nı yapmaya devam ediyor. Odeabank, 2015 hayata geçirdiği sanat platformu O’Art üzerinden dijital sanata katkıda bulunmak ve yeni medya sanatçılarını desteklemek adına en önemli eğitim ve destek programlarından biri olan Piksel ile iş birliği yaparak 35 yaş ve altında, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun ya da eğitimine devam eden 10 sanatçıya; kişi başı 100’er bin TL olmak üzere toplamda 1.000.000 TL eser üretim desteği sağlayacak.

Destek, dünyaca tanınan deneyimli sanatçıların ve sektör profesyonellerinin bir araya geldiği bir eğitimci/mentor kadrosu ile gerçekleştirilen Piksel Yeni Medya Misafir Sanatçı programı kapsamında sağlanacak.  Piksel ile yapılan iş birliği kapsamında burs dışında genç sanatçılara 3 aylık yoğun program sürecinde Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen sanatçıları, küratörleri, sanat profesyonelleri, koleksiyonerleri ile tanışma ve beraber çalışma fırsatları, eserlerini sergileme olanakları gibi imkanlar sunulacak.

Program kapsamında seçilecek iki sanatçıya ayrıca, ABD’nin en önemli misafir sanatçı programlarından Residency Unlimited’da 2 ay süren ve tüm masrafları Piksel ve O’Art tarafından karşılanacak eğitim desteği verilecek. O’Art ve Piksel tarafından düzenlenen 3 aylık eğitim programı sonunda, programa katılan genç sanatçılara O’Art tarafından organize edilecek sergide eserlerini sergileme fırsatı verilecek.

“Dijital sanat ve yeni medya alanında üreten genç sanatçılara destek vereceğiz”

Odeabank’ın kurulduğu günden itibaren Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasını destekleyerek, genç sanatçıların yolunu açmayı hedeflediklerini belirten Genel Müdür Mert Öncü; destek programına ilişkin şunları söyledi: “Odeabank olarak, Türkiye’miz, müşterilerimiz, tüm paydaşlarımız ve hissedarlarımız için katma değer yaratmayı her zaman birincil önceliğimiz olarak görüyoruz. Fijital bankacılık anlayışımızla, teknolojiyi, deneyimli insan kaynağımızla birleştirerek hedeflerimize hızla ilerliyoruz. Güçlü sermaye yapımız, öz kaynaklarımız ve ülkemize inancımız ile ekonomiye kaynak sağlamaya devam ederken kültür sanat alanında fark yaratacak projeleri de hayata geçiriyoruz. Kuruluşunun 10. yılını kutlayan, Türkiye’nin en genç bankası olarak, Piksel ile hayata geçirdiğimiz proje kapsamında yeni medya sanatı alanında çalışan genç sanatçılarımıza altyapı ve imkân sağlayacak, eserlerini dünyaya tanıtmak için ihtiyaçları olan desteği vereceğiz. Ayrıca kendilerine 3 aylık yoğun program sürecinde Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen sanatçıları, küratörleri, sanat profesyonelleri, koleksiyonerleri ile tanışma ve beraber çalışma fırsatları, eserlerini sergileme olanakları gibi çok değerli destekler sunulacak”.

Piksel O’Art Yeni Medya Eğitim Program hakkında detaylar ve başvuru koşullarını aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz:
https://www.piksel.ist/
https://www.odeabank.com.tr/tr-TR/Hakkimizda/o-art/program/Sayfalar/piksel-oart.aspx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu