SANATTANTİYATRO

‘OYUNUN OYUNU’ KAHKAYA BOĞDU

İngiliz yazar Michael Frayn’ın kaleme aldığı, dünyada birçok kez sahnelenmiş ünlü Fars klasiği ‘Oyunun Oyunu’ Sarıyerli izleyicisinden tam not aldı.

Sarıyer’de kültür -sanat etkinlikleri Şubat ayında da hız kesmiyor. Her hafta farklı bir oyunu Nejat Uygur Sahnesi’ne taşıyan Sarıyer Belediyesi Kültür Müdürlüğü,  bu kez Fazla Mesai Tiyatro Grubu’nun sahnelediği ’Oyunun Oyunu’ isimli iki perdelik oyunu izleyiciyle buluşturdu. İngiliz yazar Michael Frayn’ın kaleme aldığı, dünyada birçok kez sahnelenmiş ünlü Fars klasiği ‘Oyunun Oyunu’ izleyiciden tam not aldı. Yönetmenliğini Ümmühan Kıldiş’in yaptığı eğlenceli ve hareketli oyunu seyreden tiyatroseverler sürprizlerle dolu gecede kahkaha tufanı yaşadı.

‘Çırılçıplak’ adlı oyunu sahnelemek üzere provaya başlayan bir tiyatro grubunun, bu süreçte yaşadığı zorlukları ve sevinçleri anlatan oyun, sahne önü ve arkasında yaşananların birbirine karıştığı karmaşa dolu bir komediden oluşuyor.

SARIYER BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Oyun için yaklaşık bir yıldır çalıştıklarını anlatan Fazla Mesai Tiyatro Grubu Üyesi Beril Akaydın, Sarıyer Belediyesi’nin sanata ve sanatçıya verdiği desteğinden ötürü büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Tiyatroya ilginin daha da artması gerektiğini belirten Akaydın, “Ekip olarak tiyatronun sevdirilmesi adına çok çalışıyoruz. Bu ve buna benzer projelerle daha çok seyirciye ulaşmak istiyoruz” dedi.

 

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı