KİTAP

Özgür Aras Yazdı: ‘Aşk Ayrılıktan da Acı’

Özgür Aras’ın son romanı Sayfa 6’dan çıktı.

Okurlarının karşısına bu kez İstanbul’dan Ege’ye uzanan, aşk ve acıyla harmanlanmış romantik bir öykü ile çıkan Özgür Aras; “Aşk Ayrılıktan da Acı” isimli yeni romanında toksik bir ilişkinin içinde debelenirken yolu gerçek aşkla kesişen Leyla’nın hikâyesine odaklanıyor.

Meslek hayatında müzik, televizyon, eğlence ve sanat camiasında hatırı sayılır bir tecrübeye sahip olan ve pek çok ünlü ismin iletişim danışmanlığını yapan; yazdığı kitaplar ile adından sıkça söz ettiren ünlü iletişim danışmanı, yazar Özgür Aras, 13’ncü kitabı ile günümüz ilişkilerine ayna tutan bir kurguyla okur karşısında. Özgür Aras’ın; “Yaşattıklarınızı, yaşadıklarınızı bir kez daha hatırlayacak ve sorgulayacaksınız.” dediği “Aşk Ayrılıktan da Acı” romanı, yıllarca emek harcadığı çalkantılı ilişkiden aniden terk edilerek çıkan Leyla’nın Sığacık’a yaptığı yolculuk değişimin başlangıcı olurken okura da cesaret veriyor.

Leyla yaralı çocukluğunun izlerini silmek için tutunuyor ilişkisine. Ancak ne yapsa karşılığını tam olarak alamıyor. Hep bir şeyler eksik kalıyor yüreğinde. Sonunda terk edildiğini öğrenip derin bir kederin içine gömüldüğünde hayat çok daha büyük bir acıyla çıkıyor karşısına. Kalbinde açılan iki koca yarayla gidiyor Ege’ye. Ayrılık acısına eklenen kayıp haberi dibi kapkara bir kuyuya sürüklüyor onu. Elini uzatansa yine aşk oluyor. Değişim de ilk böyle başlıyor. Art arda aldığı büyük kararlar ona yepyeni bir hayat sunuyor. Fakat geçmişi bir gün çıkageliyor.

“Aşk Ayrılıktan da Acı” çerçevesini oluşturan Leyla’nın öyküsünün dışında bambaşka ilişkileri de ele alırken okura kendi hayatını sorgulamak için bir yol açıyor.

Arka kapak

Bazen olmasını çok isteriz… Bunun için dua eder, gözyaşı döker, hayatımızın tek amacı buymuş gibi yaşarız. Ama kader, kendimiz için en iyisi olduğunu düşündüğümüz ihtimali çok uzağımıza atarken, bambaşka sınavlarla buluşturur bizi.

Leyla da tüm kalbiyle sevdiği adama kavuşacağı günleri beklerken bir gecede hem aşkını ve hayallerini hem de onu büyüten biriciğini kaybeder. Hangi acısına üzüleceğini şaşırmış, perişan halde düştüğü yollarda, bir daha mutlu olamayacağına inansa da hayatın ona bambaşka sürprizleri vardır.

Aslında en çok istediğimiz şeyin bizim için en hayırlısı olmayabileceğini, eğer hayata ve kader planına güvenirsek hak ettiğimiz mutluluğa kavuşmanın çok daha kolay olacağını keşfeder Leyla. Yeter ki kendimizi akışa güvenle bırakalım ve inanmaktan asla vazgeçmeyelim. Çünkü yaşayan bilir ki tam da umudu kestiğimiz o karanlık günün ardındadır güneşin en aydınlık hali…

Kendi ruhsal şifasını bulduktan sonra başka kırık kalpleri iyileştirme mücadelesine giren genç bir kadının aşk, dostluk, vefa ve iyilik dolu öyküsünde siz de kendinizden bir şeyler bulacaksınız.

Özgür Aras Yazdı: 'Aşk Ayrılıktan da Acı'

Sayfa 6, Özgür Aras, Aşk Ayrılıktan da Acı, 240 sayfa, İstanbul, 2023.
Yayın direktörü Gülşen İşeri
Yayıma hazırlayan Ezgi Hotalak Adalı
Kapak tasarım Beyzanur Karabulut Koç
Sayfa tasarım Beyzanur Karabulut Koç

Fazla Antibiyotik Kullanımı Ciddi Hastalıklara Davetiye Çıkarıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu