SANATTAN

‘Pavarotti’ye Saygı Müzikali’ İstanbul’da!

Müziğin farklı türlerini sentezleyen, yüzyılları aşıp günümüze kadar gelen müzikal tiyatro şovu “Belcanto the Lucıano Pavarotti Heritage”, 17 ve 18 Aralık tarihlerinde İEG Live ve PIU Entertainment işbirliğiyle Volkswagen Arena’da sahne alacak.

İzleyiciyi büyülü bir serüvene çıkaran müzikal, 12 şarkıcı, 7 müzisyen ve 7 dansçı tarafından sergilenecek.

Müzikalde Belcanto’nun tarihine damga vuran “Rönesans’tan Barok’a Belcanto”, ” 18.yy’ dan İtalyan ve Avrupa güldürücü operası”, “Giuseppe Verdi”, “Giacomo Pucini”, “Neapolitan şarkısı” ve “Dünyadan Belcanto” olmak üzere altı ana tema sahnelenecektir.

Opera aryaları, orijinal performansları ile Napoliten şarkılar ve İtalyan Belcanto stili ile düzenlenmiş çağdaş kompozisyonlar sunan gösteri, son yüzyılın en ünlü tenoru Luciana Pavarotti’nin mirasına saygı duruşu niteliğinde. Müzikalde yer alan şarkıcılar da Pavarotti ile işbirliği içinde bulunmuş şarkıcılardan seçilmiş.

Bu muhteşem müzikalin küratörlüğü ise dünyanın en ünlü gösterilerine imza atmış olan Franco Dragone‘ye ait. Alegria, Celine Dion Show in Vegas, Cirque du Soleil, The House of Dancing waters, The Han Show in Wuhan, The Lido in Paris gibi gösterilerin de küratörlüğünü üstlenen Dragone tarafından sahneye konulan “Belcanto The Luciana Pavarotti Heritage” müzikal bir şovun yanı sıra görsel olarak da bir şölen vaadediyor.

Biletler Biletix’te..

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı