SERGİ

Pavé X art, ilk seçkisi “Tuhaf Zaman, Tuhaf Güzel” ile 25 Ocak’ta açılıyor!

25 Ocak 2022 tarihinde izleyiciyle buluşacak olan çevrim içi sanat platformu Pavé X art’ın, “Tuhaf Zaman, Tuhaf Güzel” başlıklı ilk seçkisinde Börte İpek, Burcu Erden, Erkut Terliksiz ve Merve Morkoç’un eserleri yer alıyor. Kürate edilmiş seçki dinamiğini online’a taşıyan Pavé X art, ilk seçkisiyle birlikte normalin sınırlarını her biri kendine özgü jestlerle aşan dört sanatçının insan odağında buluşan heykel ve resimlerini izleyiciyle paylaşıyor.

İlk seçkisiyle sanat izleyicisinin karşısına çıkacak olan online sanat platformu Pavé X art, sanat, tasarım ve mimarinin birlikteliğiyle yaratılan estetik bütünlükten aldığı ilhamla oluşturulan seçkileriyle sanatçıların uluslararası sunum alanlarını genişletme hedefiyle adımlarını atıyor. Kürate edilmiş seçkilerle, sadece online bir sanat platformu değil, seçkilerin bir araya gelme dinamiğini estetik, kavramsal ya da üretim pratiği çerçevesinde oluşturulan bütünlük içerisinde ilişkilendirerek, sergi deneyiminin çevrimiçine aktarıldığı alternatif bir yöntem geliştiriyor. 

Renkli dünyalarına insanın değişik hâllerini sıra dışı formlarda uyarlayan, duyguların ve düşüncelerin hayal gücüyle birlikte akan özgür bir serüvene dahil olduğu, kuralları yıkan ve doğaçlamayı önceliklendiren unsurlarıyla Börte İpek, Burcu Erden, Erkut Terliksiz ve Merve Morkoç’un resim ve heykelleri, tanıdık ama bir o kadar sürprizli dünyalarına dair keşif ve arayış süreçlerine tanıklık etmeye davet ediyor. 

Kendi kurgu dünyalarını yaratan sanatçıların izleyiciyi ağırladıkları evrenleri, ilk izlenimde uyandırdığı oyunlu ve davetkar hissin ötesinde girift sorgulamaları barındırıyor. Deneyi sürecin en cesur adımına dönüştürürken, gerçeklik algısını kendine özgü yanıtlarla saptıran ve bunu renkli dünyaları içerisine yerleştirerek, öğrenilmiş ve ezberlenmiş olanı geri plana iten tutumları seçkinin omurgasını oluşturuyor. 

www.pavexart.com

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı