SANATTAN

Pera Müzesi’nde Çocuklara Özel Atölyeler

Pera Çocuk, 24 Eylül – 16 Ekim 2016 tarihleri arasında, Katherine Behar, Veri Girişi sergisi kapsamında 7-12 yaş grubuna yönelik dijital ağırlıklı ve eğlenceli atölyeler düzenliyor.

Çocuklar yazılım sanatı atölyelerinde görsel-işitsel ve teknolojiyle yapılabileceklerin sınırlarını zorluyor. “Düşün, Tasarla, Üret” adlı atölyede 3 boyutlu yazıcı teknolojisinin büyüleyen dünyasını yakından deneyimliyor, düşünce, tasarım ve nesne ilişkisini kolayca kavrayabiliyor. Pera Eğitim ve Microsoft iş birliği ile gerçekleşen “Microsoft ile Kod Saati: Minecraft” atölyesinde ise çocuklar, kod yazımı hakkında bilgi edinerek iki boyutlu Minecraft dünyasında blokları birleştirerek bilgisayar kodu yaratıyor.

Aynı zamanda Pera Eğitim, Dünya Yaşlılar Günü’nü “Nesillerin Dansı” atölyesi ile 1 Ekim Cumartesi günü kutluyor. 50 yaş ve üzeri sanatseverlerin 5-12 yaş aralığındaki çocuklar ile birlikte katılacağı dans etkinliği, Katherine Behar, Veri Girişi sergisinde yer alan ‘Önde Gelenler’ adlı eserden ilhamla, doğaçlama olarak gerçekleşiyor.

dusun-tasarla-uretBu atölyede çocuklar 3 boyutlu düşünebilme ve düşündüğünü dijital ortamda eğlenceli bir şekilde tasarlayabilme imkanı buluyor. 3 boyutlu yazıcı teknolojisinin büyüleyen dünyasını yakından deneyimliyor, düşünce, tasarım ve nesne ilişkisini kolayca kavrayabiliyor. Çocuklar, atölyede 3 boyutlu yazıcıda ürettikleri günün hatırasını birkaç gün sonra müzeden teslim alabiliyor.

Atölyeye katılımınız için bir dizüstü bilgisayar ve mouse getirmeniz yeterli.

Eğitmen: 3Dörtgen

Kontenjan: 10 kişi
Yaş Grubu: 7-12
Süre: 2 saat
Atölye Başına Katılım Bedeli: 50 TL

microsft-ilePera Eğitim, Microsoft iş birliğiyle, “Katherine Behar: Veri Girişi” adlı sergi kapsamında “Microsoft ile Kod Saati: Minecraft” isimli bir yazılım atölyesi düzenliyor. Çocuklar sergi turu ardından bu atölye çalışmasında, Code.org’un tüm dünyada sürdürdüğü ve Microsoft’un da başından bu yana destek verdiği “Kod Saati” uygulaması yazılımıyla tanışıyor. İki boyutlu Minecraft dünyasında blokları birleştirerek bilgisayar kodu yaratıyor. Milyonlarca çocuğun severek oynadığı Minecraft, bu kez onları basit kodlama becerileriyle yetenek kazanmalarına ve yazılım dünyasını keşfetmelerine yardımcı oluyor.

Atölyeye katılımınız için bir dizüstü bilgisayar ve mouse getirmeniz yeterli.

Kontenjanımız dolmuştur, Yedek liste için: http://bit.ly/2c5EdVu

nesillerin-dansiPera Eğitim, Dünya Yaşlılar Günü’nü “Nesillerin Dansı” atölyesi ile kutluyor. 50 yaş ve üzeri sanatseverlerin 5-12 yaş aralığındaki çocuklar ile birlikte katılacağı dans etkinliği, “Katherine Behar, Veri Girişi” sergisinde yer alan Önde Gelenler adlı eserden ilhamla, doğaçlama olarak gerçekleşiyor.

Nesiller arası diyaloğu geliştirme programı kapsamında gerçekleştirilen doğaçlama dans atölyesi, motivasyon, özgüven, özyeterlik, motor kabiliyeti, esneklik, koordinasyon ve sosyalleşme gibi yetenekleri geliştirmeyi amaçlıyor. Doğaçlama dans atölyesi aracılığıyla farklı yaş aralığındaki katılımcıların kendini özgürce ifade edebilmesi ile çevresindekilerle farklı iletişim kanallarını deneyimlemesine ayna tutan, yaratıcı sanat sürecini destekleyen bir bakış açısı sunuluyor.

Atölye Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan derlenen “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” sergisinin yer aldığı 2. katta düzenlenecek.

Atölyeye katılırken eşofman, tayt, tişört, çorap gibi kıyafetleriniz yanınızda getirilmeniz isteniyor. Üstünüzü müzede değiştirebilirsiniz.

Etkinlik ücretsiz olup, kontenjanlar sınırlıdır. Katılımcıların çiftler halinde kayıt yaptırması gerekmektedir. Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

Süre: 1 saat
Kontenjan: 
10 çift
Kayıt Formu:
 http://bit.ly/2ad3Vok

ZEYNEP İLAN

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı