ETKİNLİKLER

Platform A Resim Sergisi – Tolga Boztoprak ‘Anatolia’

Platform A, Tolga Boztoprak’ın “Anatolia” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sosyal gerçekçiliği ile öne çıkan sanatçı, genellikle mekansızları ele almakta ve sıkıştırılmış sosyal çöküş manzaralarını, kültürel bölünmeleri, farklı yaşam biçimlerini, figürler üzerinden gözlemleyerek tuvallerine yansıtıyor.

Son dönem çalışmaları peyzajlar üzerinde yoğunluk kazanan Tolga Boztoprak‘ın ‘Anatolia’ başlıklı sergisi, 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 18:00’de açılıyor.

Sergi, 21 Haziran 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Platform A
Taurus AVM Konya Yolu No: 190
Asma Kat Çankaya/Ankara

Tolga Boztoprak, 1970 yılında Kars’ta doğdu. 1999 yılında Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Sosyal gerçekçiliği ile öne çıkan sanatçı, genellikle mekansızları ele almakta ve sıkıştırılmış sosyal çöküş manzaralarını, kültürel bölünmeleri, farklı yaşam biçimlerini, figürler üzerinden gözlemleyerek tuvallerine yansıtmaktadır. Son dönem çalışmaları peyzajlar üzerinde yoğunluk kazanmıştır. Sanatçı 15 kişisel sergi açmış, çok sayıda karma sergiye, workshoplara ve sanat fuarlarına katılmıştır, Ümraniye Belediyesi Resim Yarışması ve Bakırköy Belediyesi Resim Yarışması başta olmak üzere ulusal çaptaki yarışmalarda 4 ödül kazanmıştır. Sanatçı, Avcılar’da bulunan Toprak Resim Atölyesi’nde çalışmalarını devam ettirmektedir.

Başa dön tuşu