ETKİNLİKLERSERGİ

Pom Art & Design Levent Galeri Karma Sergi – ‘İçten Dışa’

Mimar Gizem Büyüktürkoğlu’nun kurucusu olduğu Pom Art & Design Levent Galeri, Yasemin Semercioğlu koordinatörlüğünde, 1 Haziran – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında farklı disiplinlerden sanatçı ve tasarımcıların yaratımlarını bir araya getirerek sanat ve tasarım severlerin beğenisine sunuyor.

Serginin koordinatörü Yasemin Semercioğlu, sergi ile ilgili şunları söyledi:
“İçinde bulunduğumuz pandemi süreci her birimizde stres, kaygı ve endişeye sebep olurken, sosyalleşmeye, sarılmaya hasret kaldık. En içe dönük halimize tanık olduk. Kimimiz depresiftik, kimimiz üretken. Sürekli sorgular olduk. Dünya bize neyi anlatmak istiyor? Yoksa ektiklerimizi mi biçiyorduk?

Dünya, içten dışa doğru çalışır. Her çözüm, her iyileşme, içten gelir. Gerçek dediğimiz dünya bunu takip eder. Bu yüzden dünyamızı değiştirme gücümüz var. Muhtemel bir yakın gelecekte, robotlar ve akıllı makineler düşünme, hatta gülme becerisine sahip olabilecekler, ancak hiçbir zaman düşleyemeyecekler. Tüm etkinlikler içinde en insani boyutta olan eylemdir düşlemek. İnsanın iç özüne düşmektir düş… İnsana has, eşsiz ve belirleyici özelliğimiz “düşünmek” değil “düşlemek”tir. Vermek, kendinden vermek demektir. Neysek onu veririz. Bildik ki içeride başlar her şey… Kendimizi gözlemlemek, kendimizi düzeltmektir. Mükemmel ya da korkunç bir dünyanın her haliyle gerçek olabilmesi için önceden hayal edilmiş olması gerekir. Öyleyse biz de yeniden hayal ettik.

Belki de bulunmaz bir fırsattı tek başınalığımız. Şimdi içeride bulduklarımızı dışa vurma vakti! Sergide yer alan 12 tasarımcı ve sanatçı içeride bulduklarını bizlere yansıtıyorlar. Bu bir kucaklaşma, sarılma, buluşma… Aynı zamanda sanatın tasarıma evrilmesi, tasarımın da sanata…”

Sergide Yer Alan Sanatçı ve Tasarımcılar

Arzu Kaprol, Alev Araslı, Canto 21, Ekin Varon, Esat Fişek, Gülfem Kessler, Harun Antakyalı, Hilal Polat, Maria Kılıçlıoğlu Baraz, Sevgi Karay, Tayfun Mumcu ve Tina Varon

Ana Görsel: Sevgi Karay, Gergedan Böceği Sehpa

Açılış
1 Haziran 2021 | 12:00 – 19:00 pm

POM ART & DESIGN Levent Galeri
Nisbetiye Mahallesi, Aytar Caddesi, Aytar Apt, D:5 No.20
Beşiktaş/İstanbul
Tel: (0212) 270 06 77

POM Art & Design Hakkında

Sanat ve tasarımın iç içe geçtiği bir platform yaratma hayaliyle Pom Art & Design, yeniliklere bırakılan açık kapılarla farklı disiplinlerden gelmiş tasarımcı ve sanatçılar tarafından sınırlı sayıda üretilmiş eşsiz eserleri ve kullanılabilir sanat objelerini kapsamaktadır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı