SANATTAN

Popüler Kültüre Eleştirel Bir Sergi!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Ressam-Sanatçı Işıl Güleçyüz”ün popüler kültüre eleştirel bir tavır olarak sergilediği ‘Ünsüz Ünlüler’ adlı sergi, Pera Sanat Galerisi’nde açıldı.

Popüler kültürün bir toplumdaki kültür oluşumuna olan katkılarını eserlerine yansıtan sanatçı Işıl Güleçyüz, resimlerine konu olarak seçtiği  duvarları, bu kez popüler kültürü incelemek, tartışmak için kullanıyor.

Popüler kültürün geçiciliğini, yüzeyselliğini, sıradanlığını ortaya koyarken, aynı zamanda birbirinden farklı bir çok kavramı içinde barındıran özelliğini yüzyıllarca ayakta duran duvarlarda sergiliyor.

davetiyeRessam-Sanatçı Işıl Güleçyüz bu sergide ki çalışmalarını şu sözlerle özetledi:

‘.. Ve işte bu duvarlarda tekrarlanan portreler. Çoğu benim arkadaşlarımın, sevdiğim, sıradan insanların portreleri. Ünlü değiller. Hepsi aslında çok önemli kişiler, benim için, aileleri için, arkadaşları için. Belki ileride bazıları gerçekten çok ünlü olacaklar, çok tanınacaklar. Ancak ondan önce bu seri boyunca tanınmanın, ünlü olmanın keyfini çıkartacaklar. Seriyi izleyenler onlar hakkında konuşacak, hangisi en iyi, en güzel  diye tartışacaklar. En popülerleri belirlenecek, bazıları belki fazla iz bırakmadan daha kolay unutulacak. Resmedildikleri duvarlarının etkisinde kalıp bazı tablolarda yıldızları daha bir farklı parlayacak. Sonra ise unutulup gidecekler, daha doğrusu eski günlerine dönecekler. Sadece ben, aileleri, arkadaşları veya belki tabloların yeni sahipleri tarafından hatırlanmaya devam edecekler. ‘

2015 yılında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 13. Deniz ve İnsan Konulu Resim Yarışmasında Juri Teşvik Ödülü kazanan sanatçının bu üçüncü kişisel sergisini, 10 Şubat – 4 Mart 2016  10.00 -19.00 saatleri arasında İstanbul, Taksim Sıraselviler Caddesi’nde bulunan Pera Sanat Galerisi‘nde ziyaret edebilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_images_carousel images=”5192,5193,5194,5195,5196,5197,5198,5199,5200,5201,5202,5203″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” mode=”horizontal” speed=”5000″ slides_per_view=”1″ title=”ESERLER”][/vc_column][/vc_row]

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı