KİTAP

Şahizer Nur Öztuna’dan “İstanbul Şiirleri”

Ressam – Yazar Şahizer Nur Öztuna’nın “İstanbul Şiirleri” isimli şiir kitabı Cinius Yayınları’ndan çıktı.

Doğadan esinlenip lirik bir söylem geliştirerek duru ve şiirsel bir anlatımla oluşturduğu resimleri ile de tanınan Şahizer Nur Öztuna‘nın dördüncü şiir kitabı “İstanbul Şiirleri” yayımlandı. Yaşamı farklı boyutlardan değerlendirerek ve deneyimlerinden damıtarak okura sunmayı amaç edinen Öztuna, bu kez bir “yaşam  felsefesi” olarak nitelediği İstanbul’u bir sanatçı gözü ile aktarıyor.

Şahizer Nur Öztuna, İstanbul’u şöyle anlatıyor: “Zordur İstanbul’u anlatmak, sözcüklere dökmek. Şiirler yazmak, besteler yapmak, resimler çizmek zordur. İstanbul insanın kanına işler. İstanbul aşık eder. İstanbul romantiktir, İstanbul realisttir, İstanbul asildir. Serseridir, avaredir, gizemlidir, yenidir, eskidir. İstanbul çok renkli bir ebru, zıt renklerin inanılmaz bir uyumudur.

Piyorloti’de çay içerken, Kanlıca ’da yoğurt, Eminönü’nde balık ekmek yerken; bir nehir gibi akan Boğaz sularına dalıp giderken hep İstanbul dolar içimize. İstanbul bir tutku, bir yaşam felsefesidir.

İçinden deniz geçen, eteğinin bir ucu Asya’da öteki ucu Avrupa’da yedi kocadan arda kalan bakire bir şehir dünyanın neresinde var?”

Şahizer Nur Öztuna’nın dizelerle İstanbul’u resmettiği “İstanbul Şiirleri” şimdi tüm kitapçılarda.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı