ETKİNLİKLER

Salt Ulus Engelsiz Film Gösterimleri – ‘Sivas’ Filmi

Ankara Engelsiz Filmler Festivali tarafından gerçekleştirilen Engelsiz Film Gösterimleri, seyircilerle buluşmaya devam ediyor. 

Göremeyen ve duyamayan sinemaseverlerin erişimine uygun etkinlik kapsamında her ay bir film, SALT Ulus’ta sesli betimleme, işaret dili ve ayrıntılı altyazı ile seyircilerle buluşuyor.

Ekim ayında Erdem Tepegöz’ün yönettiği Zerre filmi ile başlayan ve katılımın ücretsiz olduğu Engelsiz Film Gösterimleri, bu ay Kaan Müjdeci’nin yönettiği Sivas filmini konuk edecek.

Neşet Ertaş’a Adanmış Bir Film

Girdiği dövüşlerden birinde ağır yara alan, öldü zannedilip terk edilen Sivas adındaki kangal köpeği ile onu bulup sahiplenen hırçın taşra çocuğu Aslan’ın hikayesini anlatan Sivas filmi, erkeklerin ve kırsal geleneklerin egemen olduğu, şiddetin doğal sayıldığı, sevginin ise kaybolduğu bir ortamda, Aslan’ın çocukluk masumiyetini gitgide yitirmesini perdeye taşıyor.

Filmdeki oyuncuların neredeyse tamamını, filmin senaryo yazarı, yönetmen ve yapımcısı Kaan Müjdeci’nin doğduğu Yozgat’ın Yerköy köyünde yaşayan yerli halk oluşturuyor. İlk uzun metraj filmiyle 71. Venedik Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü’nü kazanarak büyük bir başarıya imza atan yönetmen Kaan Müjdeci, filmini halk ozanı Neşet Ertaş’a ithaf etmişti.

Sesli betimleme, işaret dili çevirisi ve ayrıntılı altyazı ile takip edilebilecek Sivas filminin gösterimi 26 Kasım 2016 Cumartesi günü saat 16:30’da gerçekleştirilecek.

SALT Ulus’un (Atatürk Blv. No:12 Ulus, Ankara) ev sahipliği yaptığı gösterim ücretsiz olarak takip edilebilecek.

Kitap devrimi hayatt

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı