ETKİNLİKLER

SANATORIUM Enstalasyon Sergi – Yunus Emre Erdoğan – Şeylerin Ufku | Horizon of Things

SANATORIUM, 7 Eylül – 14 Ekim 2018 tarihleri arasında Yunus Emre Erdoğan’ın “Şeylerin Ufku” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapacak.

Sergi, hazır nesne ve füzen resimlerden oluşan bir yerleştirmeden oluşuyor. Sanatçı, sergisinde çeşitli nesneler ve mekânların imlediği potansiyel uzamların imkânlarını araştırıyor. Son dönem çalışmalarında nesneler ve mekânın ontolojik kırılmasını kayıt altına alan sanatçı; bunlar üzerinden boşluğa dair bir deneyimi hedefliyor.  Nesnelere karşı hayaletimsi bir bakış geliştiren sanatçı; nesnelerin uzamda bıraktığı işitilmez sesler, görülmez izlerden yola çıkarak metafiziksel bir anlam arayışının peşine düşüyor.

Sanatçının bakışımızı, iç mekâna ve nesnelere yönelttiği bu çalışmalar, mekânı nesnelerin düzenlendiği fiziksel bir kurgu alanından çok, soyut, meditatif bir deneyim alanına dönüştürüyor.

SANATORIUM
Kemankeş Mah. Mumhane Cad. Laroz Han No:67
Karaköy – İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Yunus Emre Erdoğan Kimdir?

1988 doğumlu sanatçı, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde tamamladı (2011). Üniversitenin aynı bölümünde Yüksek Lisans Programı’na devam eden sanatçı, İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor. “Gizliden Sesler”  adlı ilk kişisel sergisini 2015’te, SANATORIUM’da açan sanatçının, yakın zamanda katıldığı sergi ve etkinlikler arasında “Tatlı Küçük Yalanlar”, Plato Sanat, İstanbul, 2018, “Yeni Bir Dünya”, ODTÜ, Ankara, 2018, “Umutsuz Boşluk”, SANATORIUM, İstanbul, 2018, “Ev”, Müze Evliyagil, Ankara 2017-2018, “Çizim Bugün”, O’Art Galeri, İstanbul, 2017 adlı sergiler bulunmaktadır.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı