SANATTAN

Aptulika’nın çizgileriyle Cem Karaca’dan Zappa’ya..

Usta çizer Aptülika’nın ‘Cem Karaca’dan Zappa’ya’ başlıklı Karikarock Sergisi Kuzguncuk Nail Kitabevi’nde açıldı.

“Çizer Gözüyle Müzik”

Türkiye’de rock müziğin yaygınlaşmasında öncü isimlerden biri olan Aptulika, rock müzisyenleri portrelerini 11 Ekim – 11 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Kuzguncuk’taki Nail Kitabevi‘nde sergiliyor. Açılışı yapılan sergide rock müzisyenleri Aptulika’nın özgün yorumuyla yeniden hayat buldu.

Aptulika’nın karikarock portreleri rock, caz, blues müzisyenlerini çizgilerle bir araya getiriyor: Cem Karaca, Freddie Mercury, Pink Floyd, Frank Zappa, Deep Purple, Janis Joplin, Jimi Hendrix, Erkin Koray, Miles Davis, Led Zeppelin, Metallica ve diğerleri.

Nail Kitabevi
İcadiye Caddesi No: 32 Kuzguncuk / İstanbul

Aptulika Kimdir?

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Gırgır ve Hıbır gibi mizah dergileri ile Cumhuriyet Gazetesinde çizimler yapan Aptulika, rock tarihinin unutulmaz grup ve solistlerinin portreleriyle tanındı ve Grup Perişan isimli çizgi kahramanlarını hazırladı.

2009’dan beri Blues Perişan ismiyle kendi radyo programını yapan Aptulika, yazar Ahmet Ümit’in romanını çizgiye uyarladı. Çalışmaları politik karikatürden renkli kitap illüstrasyonlarına kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor.

Etiketler

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı