SANATTAN

Handan Akarsu’nun yapıtlarında doğal yaşam: “ARTIEKSİSIFIR”

"ARTIEKSİSIFIR" insanın doğa ile rekabetinin sonuçlarını tüm çıplaklığıyla sergiliyor.

Sanatçı Handan Akarsu’nun insanın doğaya karşı hızla artan rekabetinin sonuçlarını, etkilerini ve izlerini yansıttığı eserlerinden oluşan sergisi “ARTIEKSİSIFIR” Ziraat Tünel Sanat Galerisi’nde…

Handan Akarsu, Ziraat Tünel Sanat Galerisi’nde açtığı “ARTIEKSİSIFIR” başlıklı sergisinde Anadolu’da yaşamını sürdürmeye çalışan endemik türlerin yok edilişi ya da bir ormanın hassas ekosisteminin tahribatı ile yaratılan boşlukları gün yüzüne çıkarıyor.

Temel amacının insanın doğa ile rekabetinin sonuçlarına, etkilerine dikkat çekmek olduğunu belirten Akarsu, bu sergi ile olumlu yönde bir bilinç ve farkındalık oluşturmayı hedeflediğini söyledi. Sanatçı sergi ile ilgili sözlerine şu şekilde devam etti: “İnsanlığın kendi varlığı da dahil olmak üzere tüm canlılar ve doğa üzerindeki yaptırımlarının yalnızca kendi iktidarına hizmet eden eğilimlerden kaynaklanmasına ve bunların sonuçları üzerine yoğunlaşmaktayım. İşlerinde bu anlamda farkındalık yaratmak en büyük amacım.”

İnsanın kendi eli ile yok ettiği doğanın ve türlerin var olma mücadelesine şahit olmak istiyorsanız bu sergiyi 28 Şubat 2020 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı