SANATTAN

Kaş’ın ilk galerisi ‘SunArt Gallery’ açıldı!

Antalya’nın Kaş ilçesinde bu yaz açılan SunArt Gallery, bir tanışma-dayanışma sergisi ile sanat dünyasına ‘merhaba’ dedi.

Kaş’ta ilk ve tek galeri olma özelliği taşıyan SunArt Gallery, farklı disiplinlerden sanatçıların eserlerini sanatseverlerin beğenisine sundu. Alp Güneş, Aysel Arısoy, Ayşe Çiğdem Özdemir, Bilge Kazcıoğlu, Hande Canlı, Perihan Güneş, Semih Olçun, Tuğrul Eroğlu, Tülay Işıksaçar, Yıldız Kalkan gibi farklı disiplinlerden sanatçıların bir araya geldiği sergi, sanatseverler tarafından ilgiyle izlendi.

SunArt Gallery’nin kurucusu Alper Güneş, Kaş’ta yaşayan ve sanatla ilgilenen herkesi sanatla ve sanatçıyla buluşturmayı amaçladıklarını söylerken sözlerine şöyle devam etti: ”Kaş, Dünyanın ve Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden birisi. Böyle bir turizm kentinde sadece Kaş’da yaşayan sanatçılara değil, dünyanın her yerinden gelen sanatçılara kapımız açık olacak. Özellikle Kaş halkını ve buraya gelen turistleri sanatla buluşturmak istiyoruz. Ayrıca kendisini sınırlamayan bir platform olarak sergilerin yanısıra, eğitimler ve workshoplar da düzenleyeceğiz. Farklı disiplinlere yer vereceğiz.’

Kaş halkını sanatla buluşturan bu tanışma-dayanışma sergisi, 23-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı