SANATTANSİNEMA

Evrensel Çocuk Film Festivali

UKFF / UNİVERSAL KIDS FILM FESTIVALL / Evrensel Çocuk Film Festivali Tuzla’da başladı. 21-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşmekte olan festival için bir çok ülkeden misafir yönetmenler ve sanatçılar buluştular.

Festival süresince film gösterileri, workshoplar, atölyeler, çocuklarla buluşuyor. Festivalin açılışı Performans Sanatçısı Zeliha Demirel‘in çocuklarla yaptığı etkinliklerle başladı. Festival Rusya, Kanada, Tayvan, Almanya, Singapur, Japonya, Şili, Türkiye, Birezilya, Hindistan ve İtalya’dan katılan yönetmenlerin çocuk temalı filmlerini içermekte.

Festivalin genel koordinatörü Rowena Tuzcuoğlu amacının film ve çocuğu bir araya getiren unsurları bir festival şenliğinin içinde toplamak ve geleneksel hale getirmek olduğunu söyledi.

Filmlerde kostüm dizaynı workshopları, etnik müzik workshopları, performans workshopları, unutulmuş çocuk oyunları workshopları düzenlenecek olan etkinlikte çocukların dünya çocukları ile kaynaşmaları da amaçları arasında. Tuzla Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nin etkinliğin pek çok bölümüne ev sahipliği yaptığı festivalde animasyon ve kısa film workshopları da düzenlenmekte.

Etiketler

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı