ETKİNLİKLERSERGİ

Sasav’dan 100. Yıl Resim Sergisi

Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı’nın Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş Yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlediği 100.Yıl Karma Resim Sergisinin açılışı Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki ve Sasav Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Sergini açılış konuşmasını Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki ile Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı Başkanı Ahmet Baykan yaptılar.

Yönetim Kurulu üyeleri Prof. Basri Erdem ve Prof. İsmail Avcı ve Arif Tevetoğlu‘nun da katıldığı açılış töreninde Kaymakam Bahri Tiryaki; Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugünlere gelene dek çok zorlu bir süreçten geçtiğini ve bu zorlukların her zaman var olacağının altını çizerek gençlerin ve tüm yurttaşların dört elle sahip çıkması gerektiğini belirtti.

Vakıf Başkanı Ahmet Baykan ise yaptığı konuşmada, Atatürk’ün Cumhuriyeti özellikle gençlere emanet ettiğini, onu koruma ve kollama görevini gençlere verdiğini bu yüzden de gençlerin tarihimizi ve özellikle de Cumhuriyetin kuruluş sürecini iyi öğrenmelerini ve okumaları gerektiğini belirtti.

Sergiye katılan sanatçılarla da sohbet eden Kaymakam Tiryaki, tüm sanatçılara tek tek teşekkür etti. Sergiye ve Sasav Vakfı’na vermiş olduğu emek ve katkılardan dolayı da Ressam Prof. İsmail AVCI’ya teşekkür plaketi takdim edildi.

Eserleri Sergilenen Sanatçılar

Ramiz AYDIN – İsmail AVCI – Süleyman Saim TEKCAN – Veli SAPAZ
Basri ERDEM – Vural YILDIRIM – Rauf TUNCER – İvan GENOV
Bengisu YILDIRIM – A. Berika İPEKBAYRAK – Sabahat BALTA
Ceylan MUTLU – Nurhayat ERDEM – İsmail KESKİN – Sibel Avcı TUĞAL
Müjde AYAN – Nail ALAKBAROV – Rezza SAMADİ

Ruh Sağlığını Korumak İçin 5 Öneri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu