ETKİNLİKLERSERGİ

Selçuk Artut, ‘Sonsuza Uzanan Motifler: Yeniden Yorumlar’ İle HOPE Alkazar’da

Multidisipliner IMMERSIVE XTOPIA” programı kapsamında, görsel iletişim performans sanatçısı Selçuk Artut tarafından hazırlanan etkileşimli, Sonsuza Uzanan Motifler: Yeniden Yorumlar” eşsiz deneyim 21 Şubat itibarıyla HOPE Alkazar’da ziyaretçileri bekliyor.

XTOPIA IMMERSIVE programının ilk sanatçısı Selçuk Artutun, “Sonsuza Uzanan Motifler: Yeniden Yorumlar” adını verdiği eser, geçmişin “geometri sanatı” ile günümüzün “medya sanatı” arasında kaybolan bağlantıları görünür kılarak, kültürler arasındaki silinmiş yapıları yeniden canlandırıyor. HOPE Alkazar ziyaretçileri için özel olarak tasarlanmış bir ortamda ses ve görüntüyü buluşturarak ziyaretçilerini etkileşime davet ediyor.

Selçuk Artut, 'Sonsuza Uzanan Motifler: Yeniden Yorumlar' İle HOPE Alkazar’da

“Sonsuza Uzanan Motifler: Yeniden Yorumlar”ı ziyaret edenler, Selçuk Artutun hazırladığı içerikler arasından seçim yaparak geometrik desenleri ve renk ayarlarını değiştirebilecek, kendi geometrik desenlerini çizerek, çizdikleri motifleri eş zamanlı olarak eser içerisinde görebilecek.

20 Şubat’ta açılışı yapılacak deneyim, HOPE Alkazarda ziyaret edilebilecek.

Detaylı bilgi için:
https://hopealkazar.com/experiences/sonsuza-uzanan-motifler

Sergi lansmanı ile birlikte esere paralel etkinlikler de HOPE Alkazar’ın etkinlik takviminde yer alacak.

      Lecture Performance, 2 Mart Cumartesi

      Live A.V RAW, 16 Mart Cumartesi

     Motif Atolyesi, 30 Mart Cumartesi

Künye:

Sanatçı: Selçuk Artut

Immersive” Yapım: xtopia

Immersive” Sanat Yönetmeni: Lalin Akalan

Proje Koordintörü: Esra Küçükşen

Mekan Destekçisi: HOPE Alkazar

Selçuk Artut Kimdir?

Selçuk Artut, 'Sonsuza Uzanan Motifler: Yeniden Yorumlar' İle HOPE Alkazar’da

Selçuk Artutun sanatsal araştırmaları ve üretimleri insan-teknoloji ilişkisinin teorik ve pratik boyutlarına odaklanır. Artut, Medya ve İletişim üzerine doktorasını İsviçredeki European Graduate Schoolda tamamlamıştır. Sabancı Üniversitesinde Sanat ve Tasarım programında doçent öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Yayınlanmış yedi kitap, editörü olduğu bir kitap, birçok uluslararası yayın ve akademik makalesi bulunmaktadır. 1998 yılından beri üyesi olduğu post-rock avangard müzik grubu Replikas ile birçok albüm çıkarmıştır. Artut, 2016 yılında kodlama ve yaratıcılık üzerine eserler üreten RAW adlı görsel-işitsel performans ikilisini kurmuştur. Dünyanın farklı yerlerinde sergiler düzenlemekte, konserler vermekte ve çeşitli koleksiyonlarda eserleri yer almaktadır.

 Xtopia Hakkında

Xtopia, yaratıcılığa, sürükleyici deneyimlere, teknolojiye ve insanlıkla ilgili söylemlere odaklanan küresel bir dünya inşa etme girişimidir.  Disiplinler arası bir yaklaşım benimseyen xtopia, sanat, kültür, eğlence ve teknoloji alanlarında faaliyet göstermektedir.

HOPE Alkazar Hakkında

Hareket etmenin dönüştürücü gücüne inanan, sporcular ve tüm yaratıcı fikirleri her zaman desteklemeyi kendine görev edinen Nike’ın katkılarıyla kurulan hareketin sahnesi HOPE Alkazar Kasım 2021den beri hareket ve yeniliklere sahne yaratmaya devam ediyor.HOPE Alkazar, alışılmışa kafa tutarak anlamlı bir değişim yaratmak, kimliğini ve sahiplendiklerini dünyaya anlatmak, kolektif bir bilinçle birlikte dönüştürmek için harekete geçenlerin buluşma noktası olarak konumlanıyor. Fikirleri ve çalışmaları ile fark yaratan kişi ve toplulukları spor, kültür ve sanat ekseninde, sosyal fayda amacıyla buluşturuyor. Yenilenen Nike İstanbul mağazasının hemen yanında yer alan HOPE Alkazar, Nike’ın ve program ortaklarının gençlere umut olmak ve birlikte daha iyiyi hayal etmek için hayata geçirdikleri bir hareketin sahnesi.

9 Maddede Kalp Krizi Riskinizi Yönetin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu