ETKİNLİKLERKONSER & MÜZİK FESTİVALİ

Senfonik Konser Farklı Dünyaları Bir Araya Getirdi

Farklı coğrafyalarda, farklı kültürlerde ve farklı zamanlarda yaşamış 2 bestecinin müzikleri, “Senfonik Konser” ile SAMDOB sahnesinde bir araya geldi.

Avusturyalı besteci W.A. Mozart ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yetiştirdiği değerli besteci Hasan Niyazi Tura’nın eserleri “Senfonik Konser” ile 15 Ocak 2022 akşamı Aydın Gün Salonu’nda seslendirildi. 

Orkestranın yönetimini İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nda 1. Şef Vekili olarak görev yapan Hasan Niyazi Tura’nın üstlendiği konserde Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası klarnet sanatçısı Eylül Çamlıtepe solist olarak görev aldı. Konserin başkemancısı ise Gözde Yardımlı’ydı.

Tek bölümden oluşan konserde; dünyaca ünlü besteci W.A. Mozart’ın “29. Senfoni (La Majör)” eseri ve Hasan Niyazi Tura’nın “Klarnet ve Yaylı Çalgılar İçin Konçerto” eseri Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde seslendirildi. 

Tekrarı 17 Ocak 2022 Pazartesi akşamı saat 20.00’de küresel salgın kuralları gözetilerek Aydın Gün Salonu’nda gerçekleştirilecek “Senfonik Konser” in biletleri, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletinial.com internet adresinde satışa sunulmuştur. SAMDOB gişesi hafta içi 10.00-17.00, Cumartesi günleri 13.00-18.00 saatleri arası ve temsil günleri temsil başlama saatine kadar açıktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu