SANATTAN

‘Bayındır Sağlık’tan Sanata!

Sanat dostu Bayındır Sağlık Grubu’ndan iki muhteşem sergi daha!

Bayındır Sağlık Grubu ve Şeli Art Project işbirliği çerçevesinde; ünlü ressam Çiğdem Erbil’in “Seçkiler” sergisi Ankara Özel Bayındır Kavaklıdere Hastanesi’nde 18 Ocak – 18 Mart tarihleri arasında; yaratıcı Ressam Bülent Yavuz Yılmaz’ın “Senfoni” sergisi ise yine aynı tarihler arasında Bayındır Levent Tıp Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Sanatın ve sanatçının dostu Türkiye’nin öncü sağlık grubu Bayındır, Şeli Art Project işbirliği kapsamında iki muhteşem sergiyle sanatseverleri bünyesinde ağırlıyor. Resimlerinde “insanı” derinlemesine inceleyen ünlü ressam Çiğdem Erbil‘in “Seçkiler” sergisi 18 Ocak – 18 Mart tarihleri arasında Ankara Özel Bayındır Kavaklıdere’de; renkli ve göz alıcı eserleriyle tanınan ünlü ressam Bülent Yavuz Yılmaz‘ın “Senfoni” resim sergisi ise yine aynı tarihler arasında Bayındır Levent Tıp Merkezi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Ünlü ressam Çiğdem Erbil, resimlerinde bazen buruşturulmuş imajı veren alanlar kullanarak, yaşamdaki iniş ve çıkışları hissettirip zaman zaman da kendimizi iyi hissedebileceğimiz görsel etkilerle yaşamdaki adımlardan detaylar sunmayı hedefliyor. Ressamın yapıtlarında kişilerin yüzleri yok zira ressam eserlerinde kişileri adlandırmıyor. Erbil, yapıtlarında kişiler ile değil kişilerin bulundukları konum ve duyguları ile bütünleşmeyi tercih ediyor. Ressam, gökyüzü çeşitlemeleri ile doğa ve insan arası bağlantıyı irdeliyor ve kişinin konumunun ve duygularının doğa ile birlikteliğini sunuyor. Buruşturulmuş alanlar, yaşamdan seçilen insanlar gerçek yaşamı anlatan gökyüzü görünümleri ressamın temel anlatım elemanları olarak ön plana çıkıyor.

Günlük hayatın akışını renklerle resmeden ve insan ve onu çevreleyen yaşamsal alanın tüm imgelerini resminin ana teması olarak belirleyen ünlü ressam Bülent Yavuz Yılmaz’ın “Senfoni” sergisinde yer alan eserler ise soğuk kış günlerinde İstanbullu sanatseverlerin içini ısıtacak.

1971 yılında Trabzon’da doğan Bülent Yavuz Yılmaz Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümü’nden mezun oldu. Çalışmalarını Bolu’daki atölyesinde sürdüren ve 15 kişisel sergiye imza atan Yılmaz, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya gibi birçok ilde gerçekleşen yarışmalı sergi ve fuarlara katıldı. Yılmaz, halen Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği üyeliği görevini sürdürmekte.

Bayındır Sağlık Grubu Hakkında

1992 yılında, o zamanki adıyla Bayındır Tıp Merkezi ile hizmet vermeye başlayan Bayındır Hastanesi, kısa sürede, sağlık alanında referans kurum haline gelmeyi başarmıştır. Bunda, tam zamanlı çalışan rafine hekim kadrosu yanı sıra, hedeflenen nitelikli hizmet anlayışını sağlamak için kurum tarafından özümsenen temel değerler de son derece önemli rol oynamaktadır. Etik değerlere saygılı, kanıta dayalı tıp ve hasta odaklı hizmet anlayışıyla her yeni gün daha iyiye ulaşmayı kurumsal kültürünün temel ilkesi olarak kabul eden Bayındır Sağlık Grubu, Bayındır Hastanesi Söğütözü ile başlayan bu anlayışı, kısa sürede Bayındır Hastanesi Kavaklıdere, Bayındır Diş Klinikleri, Bayındır Hastanesi İçerenköy ve Bayındır Tıp Merkezi Levent’te de başarıyla uygulayarak, vermekte olduğu sağlık hizmetinin etki alanını genişletmiştir.

Bülent Yavuz Yılmaz SergiÇiğdem erbil

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı