RESİMSANATTAN

‘SEVGİNİN GÖZÜ’ KAPADOKYA’DA!

GAMA ART GALLERY SEVGİNİN GÖZÜ İLE KAPADOKYA’DA!
Hiç bir şey nazar boncuğu’’ kadar Türk kültürünü temsil etmiyor!

Uluslar Arası Çağdaş Sanat Galerisi Gama, Şule Claire Altıntaş’ın projelendirdiği ‘’Sevginin Gözü‘’ (Eye Love You) adlı sanat etkinliğiyle Anadolu’nun büyülü kenti Kapadokya’da bir ilk’e imza attı.

Amacı, Kapadokya’nın kültürel ve doğal zenginliklerinin büyük bir değer olduğunu dünyaya göstererek sanatsal açıdan prestij katmak olan Altıntaş, Kapadokya turizminde pozitif etki yaratarak Türkiye değerlerini Dünyaya tanıtıyor.

Gama Art Gallery’nin uzun süre üzerinde çalıştığı proje kapsamında Güney Afrika doğumlu Avusturalyalı sanatçı Bianca Jane’in nazar boncuğunun lanetli hikayesini kutsamaya çevirerek arazi sanatıyla buluşturduğu çalışma, Göreme Belediyesi desteğiyle hayata geçti.

Kapadokya aşk vadisinde uçan balonların ahenkli danslarıyla buluşan 44 metre çapındaki ”Sevginin Gözü” üzerinde en büyüğü 14, en küçüğü 7 metre genişliğinde nazar boncuğunun simgesi gözler yer alıyor. Projeye adını veren ”Sevginin Gözü”, dünyadaki tüm insanları birbirlerine sevgiyle bakmayı ve şefkat göstermeye davet ediyor.

‘Sevginin Gözü’ Aşk vadisinde, Hassan Massoudy, Chris Calvet, Youngko Kang, Alex Timmermans ve Funda Tokalı’nın eserleri 30 Eylül 2019 tarihine kadar Les Maisons de Cappadoce Otel’de izlenebilir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı