MÜZİKSANATTAN

Sevil Esen, ‘Karmakarışık’ İle Karşınızda

Işık Üniversitesi Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım bölümü mezunu olan ve uzun süredir repertuarındaki jazz klasikleri ve popüler şarkıların jazz tarzında düzenlenmiş versiyonları ile sahnelerde yer alan Sevil Esen‘in ilk “tekli”si KARMAKARIŞIK tüm dijital platformlarda yerini aldı.
Şarkının ortaya çıkışında tam bir sanatsal dayanışma söz konusu.

Beni Benimle Bırak, Kadınım, Yalnızlığım gibi şarkıları ile tanınan Türkiye’nin önde gelen söz yazarlarından Mehmet Teoman, “karmakarışık” adını verdiği şarkı sözünü bestelemesi için Eurovision Şarkı Yarışmaları’ndaki başarılarından ve Naciye, Leyla gibi Türkçe sözlü şarkılar yanında Total Disguise, Je M’adore, I Didn’t Know gibi dünya listelerinde üst sıralara çıkan bestelerinden tanınan Olcayto Ahmet Tuğsuz’a veriyor. Tuğsuz, sözleri besteledikten sonra bu şarkıyı en iyi söyleyecek kişinin Sevil Esen olduğuna karar veriyor ve hem söz yazarı hem de besteci herhangi bir ücret talep etmeden bu şarkıyı Sevil Esen’e hediye ediyorlar.

Ancak prodüksiyon için belirli bir harcamanın yapılması gerektiğinden Sevil Esen’in dostları olan 60’a yakın seramik sanatçısı ve ressam katkıda bulunmak amacı ile Toprağa Ses Ver adlı bir etkinlik düzenleyerek eserlerini sergiliyor ve elde ettikleri geliri de prodüksiyon giderlerini karşılaması için Sevil Esen’in kullanımına bırakıyorlar.

Prodüksiyon sonuçlanıp da tanıtım materyallerinin hazırlanması aşamasına gelindiğinde ise branşlarında ülkemizin önde gelen isimleri arasında yer alan; Fotoğraf Sanatçısı Tamer Yılmaz, Kuaför Sabit Akkaya ve Makyaj Sanatçısı Ahmet Yıldırım, ‘biz de bu projenin içinde yer almak istiyoruz’ diyerek son noktayı koyuyorlar.

Düzenleme /Mix / Mastering işlemleri Ceyda Pirali tarafından üstlenilen şarkının Vokal ve Bas kayıtları ise Murat Çekem Stüdyosu’nda gerçekleştirildi.

Müzisyen olarak katkıda bulunan isimler ise

Piyano : Ceyda PİRALİ
Keman ve Viyola : Başak ALKAYA
Akordeon : Alpay SÜRÜCÜ
Bas Gitar : Alper KILIÇ

Sevil Esen kısa bir süre sonra yine bir Mehmet Teoman / Olcayto Ahmet Tuğsuz eseri olan ‘Merhaba Sevgilim’ adlı şarkı ile hiç ara vermeden üretmeye devam edeceğini söylüyor.

Youtube Kanal: Sevil Esen (Kanala “Abone Ol”manız önemli bir destektir.)

Bitkilerin Kanser Tedavisindeki Gücü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu