SERGİ

SMA için Fırçanı Kullan

Ev sahipliğini Coldwell Banker Vadi Gayrimenkul ofisinin yapacağı “SMA Hastalığına Farkındalık Karma Sanat Sergisi19-27 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bir çocuğun hayatta kalabilme mücadelesine destek vermek amacıyla gerçekleştirilecek olan “SMA

Hastalığına Farkındalık Karma Sanat Sergisi“nde sanatseverler bir araya gelecek.

VADİ OFİSİ AÇILIŞI VE SERGİ AÇILIŞI BİR ARADA

Sanat eserleri ile daha fazla sanat severi buluşturabilmek için Coldwell Banker Vadi Ofisi açılış kokteyli ile sergi kokteyli eş zamanlı olarak, 19 Haziran 2021 saat 15:00’da gerçekleşecek.

Sosyal sorumluluk projeleri ve özellikle çocuklara yönelik farkındalık sergileri düzenleyen Güler Çelik’in küratörlüğünü üstlendiği tema serbest farklı disiplinleri kapsayan eserlerin bir arada sunulacağı sergide, 35 sanatçı eserleri ile yer alacak.

SERGİLER GALERİ DIŞINA ÇIKMALI

Daha önce bir çok sosyal sorumluluk projelerine imza atan Güler Çelik, farkındalık sergilerinin daha fazla insana ulaşabilmesi için galerilerin dışına çıkılması gerektiğini düşündüğünü dile getirerek, bu sergide de açılışı yeni yapılacak olan bir gayrimenkul ofisini seçtiklerini belirtti. Sosyal sorumluluk  projelerinin sanatla iç içe olmasının önemini vurgulayan Çelik, “Vadi ofisinin açılışında tüm bakışların ve dikkatin açılış gününe yöneldiği anda o bakışlara ihtiyaç duyulan bir konuyu sanatsal dille anlatmış olacağız” dedi.

Doğuştan SMA Hastası olan ve küçücük yaşına rağmen hayatta kalma mücadelesi veren Ali Bebek’in tedavisi için gerekli ilaca kavuşması adına gerçekleştirilen sergi ve açılış hakkında bilgi veren Çelik, “Sergimize tüm dostlarımızı, sanatseverleri ve bu önemli sosyal yardım destek projesinde yer almak  isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.

SPİNAL MUSKÜLER ATROFİ (SMA)

SMA (Spinal Musküler Atrofi) doğuştan bir genetik defekt nedeniyle ortaya çıkan motor nöron hastalıklardan biridir. Vücudu hareket ettiren omurilikte ön boynuz denilen bölgedeki motor sinirlerin ana gövdelerini etkiler. Sıklıkla bebeklik döneminde belirtileri görülmeye başlanan ve nadir görülen bir hastalık olan SMA’nın görülme sıklığı Dünya genelinde 10 binde bir, Türkiye’de ise 6 binde birdir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı