SANATTANSİNEMA

‘Sorma Neden?’ Sinemalarda…

”SORMA NEDEN?” 21 EYLÜL’DE SİNEMALARDA!
Gerçekleşmesini hiç kimsenin istemediği entrikalarla dolu bir düğün… Düğün günü ortadan kaybolan bir damat… Birbirini çekemeyen kaynana-gelin… İşgüzar arkadaşlar… Çılgın mahalle esnafı…

Senaryosunu Doğuhan Korkut’un yazdığı, yapımcılığını Burçin Baş’ın üstlendiği ”Sorma Neden?” filminin yönetmen koltuğunda Tolga Baş oturuyor. Filmde usta oyuncular Yılmaz Gruda, Nazlı Tosunoğlu, Sadık Gürbüz ile Mahmut Gökgöz’e Burak Satıbol, Toygan Avanoğlu, Derya Şensoy, Yiğit Arı, Özlem Türay, Ayça Işıldar ve Hacı Ali Konuk eşlik ediyor.

Filmin Fragmanı:

Filmin konusu:

Yağmur (Derya Şensoy) ile Kayhan’ın (Serdar Sezgin Güvenç) düğünü kimsenin gerçekleşmesini istemediği bir düğündür. Bu düğünde ne kaçaklar ne de kaçırılanlar biter. Kaynana (Nazlı Tosunoğlu) ve görümceler (Ayça Işıldar Ak ve Özlem Türay) gelini beğenmezken, gelinin eski sevgilisi Uğur (Burak Satıbol) aşkını maziye gömemez ve geçmişin içinden çıkıp gelir.

Düğün gecesinde ise damat ortadan kaybolur. Kayıp damat vakasını aydınlatmaya çalışan polisler; işgüzar arkadaşları, borç tahsili derdine düşen mahalle esnafını ve aileleri sorguya çeker. Bir düğün ancak bu kadar maceralı ve gizemli olabilir.Neden mi? Sorma Neden?

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı