ETKİNLİKLER

Space Debris Art Grup Sergisi – ‘Ses Sese Karşı’

Space Debris, 17 Aralık 2016-21 Ocak 2017 tarihleri arasında Nesli Gül’ün küratörlüğünü üstlendiği Ses Sese Karşı isimli grup sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide Kardelen Fincancı, Itır Demir, Özge Topçu ve Seher Uysal’ın yapıtları yer alıyor.

Sergi adını bugün hala geçerliliğini koruyan meselelere işaret eden Aldous Huxley’nin 1928 tarihli Ses Sese Karşı romanından alıyor. Kitaptaki karakterler arası sanat ve gerçeklik tartışmalarının günümüzdeki ötekileştirme konusuna paralelliğinden esinlenen Ses Sese Karşı sergisi, konuyla ilgili farklı mecralardan işler üreten sanatçılarla medya ve ötekileştirmeye vurgu yapıyor. Gerçeklikle yoğun bir birliktelik yaşayan roman, bugün günlük hayatımızda büyük bir yere sahip medyayı -farklı seslerin birlikte yaşamaya çalıştığı, hüküm sürdüğü bir alan olarak- çözümler nitelikte.

Ses Sese Karşı sergisinde yer alan dört sanatçının işleri, gerçeklik algısı üzerinden medya ve öteki meselesinin farklı noktalarına odaklanıyor. Medyada yer alan çeşitli söylem ve görsellerin duruşu, yansıttığı, algılattığı ve korkuttuğu meseleler sanatçıların soyutlamaya kayan üretimlerinin parçası haline geliyor. Bu noktada, sanatçılar gösterilenin gerçekliğiyle izleyicinin inancını baş başa bırakıyor.

17 Aralık 2016 tarihinde açılacak sergi, 21 Ocak 2017’ye kadar görülebilir.

Space Debris Art
Hoca Tahsin Sok. No:15/Kat:1
Karaköy/İstanbul

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı