SANATTANTİYATRO

“Süper İyi Günler” oyunu ilk gösterimini yaptı.

Nedim Saban yönetimindeki Tiyatrokare’den yepyeni bir anlayışla sahnelenen “Süper İyi Günler” oyunu ilk gösterimini yaptı.

Mark Haddon‘un çok satan romanı “Süper İyi Günler”i Nedim Saban, Türkçeye uyarladı ve yönetti. ‘Süper İyi Günler’, Christopher adındaki otizimli bir çocuğun hikâyesini konu alıyor. Hikâyesini Christopher kendi ağzından anlatıyor.

“Süper İyi Günler” teknolojinin imkânlarından faydalanarak çok farklı bir sahne tasarımı sunuyor. Koreografi ve teknolojinin harmanlanarak üç boyutlu animasyonlar eşliğinde tamamı 80 metrekare LED ekranlardan oluşan özel dekorla oynanan ve Tohum Otizm Vakfı işbirliği ile büyük bir farkındalık projesi olarak hayata geçirilen oyun iki gün gösterimle Artı Sahne‘de seyirci ile buluştu.

Başrollerini genç ve başarılı oyuncu Emir Özden ile Ayça Erturan, Korel Cezayirli, Didem İnselel ve usta oyuncu Celile Toyon‘un paylaştığı bu çok özel oyunun yönetmen koltuğunda Nedim Saban oturuyor. Oyunun müzikleri de Son Feci Bisiklet‘e ait.

Dünya edebiyatının en çok sevilen genç kahramanlarından birine dönüşen 16 yaşındaki otizmli Christopher Boone’un hikayesi üzerine kurgulanan oyun, izleyicileri Christopher’ın zengin dünyasına davet ediyor. Onun duygu ve düşünce dünyasında akıllara kazınacak bir yolculuk yaşayacak seyirciler Christopher’ın gerçeğin peşinde matematiksel zekasını kullanarak gizemli bir cinayeti çözmesine şahitlik edecek.

Oyunun Künyesi

Türkçeye Kazandıran ve Yöneten: Nedim Saban
Dekor& Işık Tasarım: Kerem Çetinel
Animasyon Tasarım: Tufan Dağtekin
Kostüm Tasarım: Makbule Mercan
Koreografi: Orçun Okurgan
Soundtrack: Son Feci Bisiklet / Arda Kemirgent
İkinci Yönetmen: Halim Ercan
Sanat Koordinatörü: Bülent Seyran
Dramaturji: Ezgi Gülümser
Yönetmen Yardımcısı: Aysuda Dalğıç
Afiş Tasarım: İsmail Anıl Güzeliş
Oyun Fotoğrafları: Emre Mollaoğlu
Oyuncular: Emir Özden, Ayça Erturan, Korel Cezayirli, Didem İnselel, İbrahim Can Sayan,  Şebnem Şeviktürk, Onur Kırat, Uğur Can Arıkan, Cem Arslan,  Sevcan Aydın, Beste Koçak ve Celile Toyon.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/edebiyat/super-iyi-gunler-ya-da-christopher-booneun-siradisi-hayati-mark-haddon/
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı