ETKİNLİKLERSERGİ

TÇYDV Yararına Sergi: ‘Yeniden Başlamak’

F Sanat Galerisi her yıl sosyal sorumluluk projesi olarak bir sergiye ev sahipliği yapıyor.
Bu yıl da Türkiye Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı yararına yapılacak karma sanat sergisinden elde edilecek gelir ile TÇYDV’nın burs verdiği kız öğrencilerin dijital eğitim ihtiyaçlarına katkıda bulunulacak.

Sergi hakkında galerinin kurucusu Füsun Aydoğan şunları söyledi:
‘Ülkemizin zorlu bir süreçten geçtiği bugünlerde sanatın iyileştirici gücüne ihtiyacımız açıktır. Günümüzün usta ve genç sanatçılarını davet ettiğimiz sergimize ilginin yoğun olmasını umuyoruz. Bu sergimizde ise Türkiye Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı aracılığıyla genç kızlarımıza vereceğimiz dijital eğitimlerine destekte bizimle olan tüm sanatçı dostlarımıza ve sanatseverlere şimdiden teşekkür ederiz.’

“YENİDEN BAŞLAMAK”
12 Nisan 2023 -12 Mayıs 2023

Açılış:
12 Nisan Çarşamba
Saat: 14.00 – 19.00

F Sanat Galerisi
Valikonağı Caddesi, Akkavak Sokak, Polat Apt. No:38/2
Nişantaşı – İstanbul

Türkiye Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı; Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak amacını güden, ülkenin “çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkması” ülküsü için bilgi, beceri ve deneyim birikimiyle, gönüllü çalışan bir sivil toplum örgütüdür.

Evrensel; çocuk, kadın ve insan haklarına saygılı; demokratik, laik bir toplum ve sosyal hukuk devleti düzeninin gerçekleştirilmesi, korunması ve geliştirilmesi, bireylerin hukuksal, siyasal, ekonomik, kültürel, toplumsal, fiziksel konumunun geliştirilmesi, tüm insan hakları ve özgürlüklerinden yararlanmalarının sağlanması, toplumda çevre sorunları ve kültürel mirasımızla ilgili duyarlılığın arttırılması ve çevre bilincinin yerleştirilmesi öncelik taşır.

 

Katılımcı sanatçılar: Ahmet Özel, Ahmet Yeşil, Ayşe Ebru Yılmaz,Ayşe Güzelçiftçi, Bahar Kocaman, Berna Erkün, Burcu Erkal Salman, Çiğdem Erbil,Devrim Erbil,Dilara Topaloğlu, Ergin İnan, Esra Bilo, Esra Meral, Feza Güvenal,Figen Batı,Füsun Aydoğan, Füsun Çağlayan, Gülten İmamoğlu, Hakan Kürklü, Handan Korkmaz, Hülya Düzenli,Hülya Küpçüoğlu,İclal ErentürkGüçsav, Kadir Arslan, Korkut Tiryaki, Metin Kuş, Musa Güney, Müfit İşler, Nur Gerçel, Nurdan Örücü, Ruşen Eşref Yılmaz, Simge Milli, Ümit Gezgin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu