SANATTAN

THE EMPIRE PROJECT mekan odaklı galeri anlayışını bırakıyor!

2011 yılının Şubat ayından, 2017 yılının Haziran ayına kadar, kırkın üzerinde sanatçı ile iki farklı tarihi mekanda sanatçılarını sergiler, seminerler, paneller ve workshoplar ile sanatseverlere ulaştıran The Empire Project yeni sezonda konvansiyonel anlamda mekan odaklı galeri anlayışından uzaklaşacağını açıkladı.

The Empire Project yurtiçi ve yurtdışında sanat ve sanatçı odaklı prodüksiyonlarına devam edeceğini belirtirken yeni sezon için yapılan açıklama şöyle:
”Bir proje üretme, gerçekleştirme ve yönetme inisiyatifi olarak The Empire Project yurtiçi ve yurtdışında sanat ve sanatçı odaklı prodüksiyonlarına devam edecektir. Odağını mekan bağımlılığı anlayışından uzaklaştırarak, tüm enerjisini sanat ve kültür alanında proje yürütmeye adayacaktır. Proje yürütme, üretme ve gerçekleştirme inancımız ile sanatçılarımıza ve sanat dünyasına daha iyi hizmet edebileceğimize inanmaktayız.
Yenilenmiş misyon, vizyon ve değerlerimiz doğrultusunda yeni dönemde heyecan uyandıran projeler gerçekleştirmeyi amaçlayan The Empire Project; Mumbai, Paris, Amsterdam, Münih gibi dünya şehirlerine yayılırken; İstanbul başta olmak üzere İzmir, Ankara ve farklı şehirlerde projelerini yakın gelecekte sanatseverler ile buluşturmayı amaçlamaktadır.”

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı