ETKİNLİKLERSERGİ

The Marmara Pera Mobil Sanat Sergisi – TuMobArt (Turkish Mobile Artists) “Kaos”

TuMobArt’ın Kaos Temalı Mobil Sanat Sergisi The Marmara Pera’da

Türkiye’de mobil sanatın temsilcisi olan TuMobArt’ın (Turkish Mobile Artists) “Kaos” temalı sergisi The Marmara Pera otelde sanatseverlerle buluşuyor. “Pera’da Sanat” projesi kapsamında düzenlenen sergi 5-19 Ekim 2019 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Akıllı telefonlar birçoğumuzun ve aynı zamanda bazı sanatçıların alışkanlıklarını kökten değiştirdi. Akıllı telefonların kütlesel olarak benimsenmesi de mobil sanatı ortaya çıkardı.

Mehmet Duyulmuş küratörlüğünde düzenlenen ve 18 TuMobArt sanatçısının eserlerini sergileyeceği “Kaos” temalı mobil sanat sergisi, sergi alışkanlığını da değiştirecek. Diğer sergilerde görmeye alışkın olduğumuz “Eserlere dokunmak yasaktır” uyarısı bu sergide geçerli olmadığından eserlere dokunmak mümkün olacak.

Akıllı telefonlar sayesinde sanat tarihinde yeni bir sayfa açılmak üzere

Ünlü Fransız sanatçı Marie Laure Desjardins‘e göre mobil sanat, akıllı telefonlar ve tabletlerle sanat yaratmanın yeni bir yolu. Sanatçılar mobil sanatı yeni formlar oluşturmak ve paylaşmak için kullanıyor. Akıllı telefon, dinleme, yazma, kaydetme, hesap, fotoğraf, oyun, coğrafi etiketleme yeteneği ile gezegendeki en sevilen iletişim aracı.Şimdi akıllı telefonlar sayesinde sanat tarihinde yeni bir sayfa açılmak üzere. TuMobArt sanatçıları da mobil sanat akımın öncüleri. Eserler artık bu küçücük cihazda yaratılıyor, ceketin cebinde istifleniyor ve yine küçücük bir ekranda izlenebiliyor. Herhangi bir araç gibi, akıllı telefon da yaratıcılara sanatçılara oynama ve deneme imkânı tanıyor.

Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı