ETKİNLİKLERTİYATRO OYUNLARI

Ti̇yatro Kooperati̇fi̇ Yaz Buluşmalari’nda Fenerbahçe Parki’nda Bi̇r Haftada Peş Peşe 7 Çocuk Oyunu Var

Özel tiyatrolarla seyircileri parklarda buluşturan Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları’nın ilk haftası, Fenerbahçe Parkı’nda müzikli, danslı, birbirinden eğlenceli 7 çocuk oyunuyla başlıyor! 2 Ağustos Pazartesi günü Semaver Kumpanya’nın “Masal Masal İçinde” adlı oyunuyla başlayacak Yaz Buluşmaları, 3 Ağustos’ta Biraderler Yapım’ın “Sen Yaz Ben Oynarım”, 4 Ağustos’ta QPerformans’ın “Sessiz Adam ve Sinek”, 5 Ağustos’ta Tiyatro Mima’nın “Kral’ın Altınları”, 6 Ağustos’ta Atta Festival’in “Tavşan Aranıyor”, 7 Ağustos’ta Primat Atölye’nin “Beceriksiz Kral’ın Öyküsü”, 8 Ağustos’ta Mesele Kumpanya’nın “Son Tohum” oyunlarıyla devam edecek. Başlama saati 19.00 olan oyunların biletleri Mobilet’ten temin edilebilirken, tiyatro severlere bilet satın alma esnasında tiyatrolara destek vermek için farklı seçenekler de sunuluyor.

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları, çocuk ve yetişkin oyunlarının yer aldığı dopdolu programıyla salgın nedeniyle uzun süredir sahnelerden ayrı kalan tiyatroları seyircileriyle yeniden bir araya getiriyor. 2 Ağustos-25 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları, Fenerbahçe Parkı, Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro ve Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro’da düzenleniyor. Ataşehir Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi’nin katkıları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mekân desteğiyle düzenlenen etkinliğin Caddebostan programını Anadolu Efes destekliyor. 2 Ağustos’ta başlayacak Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları’nın programı kapsamında 11 Ağustos’a kadar Fenerbahçe Parkı’nda çocuk oyunları sahnelenecek. Program, 17 Ağustos’tan itibaren ay sonuna kadar Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro’da, eylül ayında ise Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro’da yetişkin oyunlarıyla devam edecek.

2-8 AĞUSTOS’TA MÜZİKLİ, DANSLI, EĞLENCELİ ÇOCUK OYUNLARI

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları’nın ilk haftasında, 2 Ağustos’ta Semaver Kumpanya’nın “Masal Masal İçinde”; 3 Ağustos’ta Biraderler Yapım’ın “Sen Yaz Ben Oynarım”; 4 Ağustos’ta QPerformans’ın “Sessiz Adam ve Sinek”; 5 Ağustos’ta Tiyatro Mima’nın “Kral’ın Altınları”; 6 Ağustos’ta Atta Festival’in “Tavşan Aranıyor”; 7 Ağustos’ta Primat Atölye’nin “Beceriksiz Kral’ın Öyküsü”; 8 Ağustos’ta ise Mesele Kumpanya’nın “Son Tohum” adlı oyunları sahnelenecek. Müzikli, danslı ve bol gülmeceli oyunlar, Fenerbahçe Parkı’nda farklı yaş gruplarından çocuk izleyicilerle buluşacak. Başlama saati 19.00 olan çocuk oyunlarının biletleri Mobilet’ten temin edilebiliyor. 

DAYANIŞMAYA DESTEK VERİN! 

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları’ndan elde edilen gelir, etkinlikte yer alan tiyatrolara aktarılacak. Kooperatif, salgın koşulları sebebiyle sahnelerden ve seyircilerinden uzun süre ayrı kalan tiyatrolara güç vermek ve bu dayanışmanın bir parçası olmak isteyenlere, bilet satın alma aşamasında iki farklı seçenek de sunuyor. Tiyatro severler etkinlik bileti satın alırken destek kategorilerini seçerek dayanışmaya belirledikleri miktarda destek verebiliyor ya da Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları kapsamında sahnelenecek bir oyunun destekçisi olarak dayanışmaya adını yazdırabiliyor. Oyun destekçileri, etkinlik alanında ve Tiyatro Kooperatifi’nin sosyal medya hesaplarında duyurulacak.

TİYATRO KOOPERATİFİ HAKKINDA

Tiyatro Kooperatifi, özel tiyatroların sanatsal üretimini zenginleştirirken ekonomik, sosyal ve hukuki açıdan güçlenmesi ve sürdürülebilir hale gelmesi için çalışan bir sosyal kooperatiftir. Tiyatro Kooperatifi, Türkiye’deki özel tiyatrolar için 21. yüzyılda dünya standartlarında çalışma zeminini sağlamayı hedeflemekte ve ekonomik fayda üretme potansiyeline sahiptir. Yönetim kurulu başkanlığını Iraz Yöntem’in, başkan yardımcılığını Yeşim Özsoy’un üstlendiği Tiyatro Kooperatifi’nin diğer yönetim kurulu üyeleri ise Ersin Umut Güler, Mert Fırat ve Muharrem Uğurlu’dan oluşuyor. 

Tiyatro Kooperatifi’nin şu anda; Altıdan Sonra Tiyatro-Kumbaracı50, Altkat Sanat, Altsahne, Ankara Birlik Tiyatrosu, Apartman Sahne, Asmalı Sahne, Atta Festival, Baba Sahne, Balkonda Sanat Prodüksiyon, Biraderler Yapım, Craft, DasDas, Ekip Kafile, Ekip Tiyatrosu, Entropi Sahne, Erbulak Evi, Eylül Sahnesi, Gaca Tiyatro, GalataPerform, Germinal Tiyatro, HANN Sahne, ikincikat, İstanbulimpro, Kadıköy Emek Tiyatrosu, Kadıköy Theatron, Koma, Kuzgun Yapım, K! Kültüral Performing Arts, Lavean Sanat Grubu, Levent Üzümcü Tiyatrosu, Mam’art, Mesele Kumpanya, NoAct Sahne,  oyun atölyesi, Öykü Sahne-Tiyatro Açıkça, Pangea, Primat Atölye, QPerformans, Reha Özcan Kumpanyası, Sahne3, Semaver Kumpanya, Tatavla Sahne,  TTeşkilaTT, Tiyatro(Hâl), Tiyatro Alesta, Tiyatro Bereze, Tiyatro Biteatral, Tiyatro D22, Tiyatro Dalga, Tiyatro 11, Tiyatro Hemhal,  TiyatrOPS, Tiyatro Öteki Hayatlar, Tiyatro.iN, Tiyatro Mima, Tiyatro Pangar, TiyatroTiyatral, Tiyatro Yeniden, Versus Tiyatro, Wise Akademi, Yan Etki, Yapıcı Tiyatro ve Yolcu Tiyatro olmak üzere 64 ortağı bulunuyor ve güç birliği her geçen gün artıyor. Tiyatro Kooperatifi, bu dayanışmayı tüm Türkiye’ye yaymayı arzuluyor ve Türkiye’deki tüm tiyatro kooperatiflerinin birlik statüsünde birleşmesini hedefliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı