SANATTANTİYATRO

‘Timsah Ateşi’ Seyirciyle Buluştu

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu’un yapımcılığını üstlendiği, Mehmet Ergen’in yönetmenliğini yaptığı “Timsah Ateşi” oyunu seyirciyle buluştu.
Başrollerini Funda Eryiğit, Hazar Ergüçlü ve Kubilay Tunçer’in paylaştığı, zıt kutuplarda yaşayan iki kız kardeşin babalarıyla olan çalkantılı hikâyesini konu alan Timsah Ateşi izleyenleri derinden etkiliyor.  

Zorlu PSM’de yapılan oyunun ilk gösterimine ilgi çok yoğundu. Dün akşam oyunun ilk gösterimine, Kerem Alışık, Yıldız Kültür, Serpil Temur, Hatice Aslan, Devrim Nas, Teoman, Özlem Öçalmaz, Hande Doğandemir, Burcu Görek, Ayşegül İşsever, Cansel Elçin, Kevork Türker, Afra Saraçolu & Mert Yazıcıoğlu, Kubilay Aka, Onur Ünlü, Hazal Kaya & Ali Atay, Serkan Keskin, Selin Şekerci, Fatih Artman, Berkun Oya, Yağız Can Konyalı, Selen Domaç katıldı.

Timsah Ateşi

‘Timsah Ateşi’ Oyunu Hakkında

Yönetmenliğini Mehmet Ergen’in üstlendiği oyun, 2019 yılında Edinburgh Fringe Tiyatro Festivali’nin en iyi oyunları arasında yer aldı.

1989 yılında Kuzey İrlanda’da geçen hikâye, sevgisiz bir ev, kötürüm bir baba, işlemediği bir suç yüzünden 8 yıl hapis yatan asi bir kız Fianna (Hazar Ergüçlü) ile dindar ablası Alannah’ın (Funda Eryiğit) hikâyesinde, temposu bir an bile olsun düşmeyen, sürreal, grotesk bir kara-komedi seyirciyle buluşacak.

Künye

Yapımcı: Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu & Piu Entertainment
Yazan: Meghan Tyler
Çeviren: Zeynep Anacan
Yöneten: Mehmet Ergen
Dekor Tasarımı: Merve Yörük
Işık Tasarımı: Richard Williamson
Kostüm Tasarımı: Gül Sağer
Ses & Efekt Tasarımı: Ersin Aşar
Yardımcı Yönetmen: Melda Narin Güler
Yaratıcı Ajans: Happy People Project
Fotoğraflar: Levent Özdemir
Şarkı Sözü Çevirmeni: Ceren Gündoğdu & Mehmet Ergen
Sahne Tasarım Asistanı: Ilgaz Kasapoğlu
Asistanlar: Dilay Yıldız, Zehra Barto, Ayşenur Erman

Oyuncular

Funda Eryiğit
Hazar Ergüçlü
Kubilay Tunçer
Okan Demirok

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı