Genel

Timur Selçuk toprağa verildi

Müziğin devrimci yaratıcısı Zincirlikuyu Mezarlığı’nda sonsuzluğa uğurlandı

Emekçi halkın davasını, yurt sorunlarını piyanosunun tuşlarıyla, sesiyle anlatan, müzik dünyamızın seçkin yaratıcısı, usta sanatçımız Timur Selçuk son yolculuğuna uğurlandı.

Zincirlikuyu Camii‘ndeki cenaze namazına, sanatçının eşi Handan Selçuk, kızı Mercan Selçuk ve yakınlarının yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sanatçı ve müzisyen dostları katıldı.

Timur Selçuk‘un kızı Mercan Selçuk, “Şu an onu kısa cümlelerle anlatmak yetmez. Hepimize emanet, onun yolunun yolcusu olacağız. Bir şey bitmedi yani biz devam ettiriyoruz evelallah” dedi.

Selçuk, babasıyla son 6-7 aydır birlikte yaşadıklarını, güzel bir akşam geçirdiklerini ve sabah onu kaybettiklerini söyledi. Cenaze törenine katılan usta sanatçı Müjdat Gezen, Timur Selçuk ile 1960 yılından bu yana tanıştıklarını belirterek, “Annesi Şehime Abla, Şehir Tiyatrosu’nda beraber oynadığımız sanatçıydı. Babası Münir Amca, radyodan babamın arkadaşıydı. Benim yaptığım filme müzik yapmıştı, görüşürdük, konuşurduk. Çok severim Timur’u, iyi bir müzisyendi, iyi bir müzik adamıydı” dedi. Kılınan cenaze namazının ardından büyük ustanın naaşı, Zincirlikuyu Mezarlığı‘na defnedildi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı