MÜZİKSANATTAN

Tıp Öğrencilerinden ‘Kadına Şiddet’ Karşıtı Şarkı

Gazi Tıp Müzisyenleri’nin sosyal sorumluluk projesi olarak kaydettikleri ve kadına şiddete dikkat çekmeyi amaçlayan şarkıları “Ben Dün Gece Öldüm”, On Air Music Co. markasıyla yayımlandı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin kurduğu müzik kulübünün toplumsal konularda farkındalık yaratmak için yaptıkları şarkı sonrası açıklamaları şöyle:
“Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ve ülkemizin aydınlık yüzü olmaya çabalayan gençleri olarak, belli konularda farkındalık yaratmayı kendimize amaç edindik ve bunu gelenekselleştiriyoruz. 2021 yılında amacımız “Sağlık çalışanlarına şiddet” konusuna dikkat çekmekti. Bu sene de kadın cinayetlerine ve kadına şiddete farkındalık yaratmak amacıyla bestesinden sözlerine, klip çekimlerinden ses kayıtlarına tamamen bize ait olan bir proje hazırladık.”

Geleceğin doktorlarının, öğrencilik yaşamlarında da sanat dallarıyla ilgilenmeye devam etmelerinin önemiyle birlikte; bunu sosyal sorumluluk projesiyle birleştirme başarısını gösteren yeni şarkıları “Ben Dün Gece Öldüm”ü dijital müzik servislerinden dinleyebilir, klibini On Air Music Co. YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Apple Music Türkiye ve Fizy editör listelerinde de yer bulan “Ben Dün Gece Öldüm”ü dijital müzik servislerinden dinleyebilirsiniz:
Spotify I Apple Music I Fizy I Muud I Deezer I YouTube Music

Gazi Tıp Müzik Kulübü Hakkında

Gazi Tıp Müzik Kulübü, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinin müzikle uğraşan öğrencilerinin kurduğu bir kulüptür. Her sene tıp fakültesi derslerinin zorluğunda biraz nefes alabilmek adına karaoke geceleri, müzik toplanmaları, müzikal eğitimler yapılan ve şarkılar yazılan bir kulüptür. Genellikle tıp öğrencilerinden oluşmuş olup her fakülteden de üye kabul etmektedir.

https://www.instagram.com/gazitipmuzikkulubu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu