ETKİNLİKLER

Tiyatro | ‘Düşünce Suçu’

“DÜŞÜNCE SUÇU”
Yazan ve Yöneten: Kemal Oruç

Tarih: 20 Şubat 2016 Cumartesi
Saat: 15.30
Sahne: Şermola Performans
(İstiklal Caddesi İmam Adnan – Nane Sokak No: 5 Kat: 2 Beyoğlu)

Yönetmen Yardımcısı: Cihan Özdeniz
Reji Asistanı: Ozan Temizel
Işık ve Müzik Tasarım: Erkin Aykın
Işık ve Müzik Uygulama: Cihan Özdeniz-Ercan Ballıoğlu
Sahne ve Kostüm Tasarım: Ekip Çalışması
Afiş: Erkan Kılıç

Oyuncular: Adil Ömer Çetindağ, Aydagül Sezer, Ayşe Taştemel, Emel Esen, Gökçe Şahin, Kemal Oruç, Murat Bilici, Okan Uzelli, Ozan Temizel, Özbil Özmen, Sedef Seçgin

Konu: Popüler bir entrika yazarı, ülkesinde başlayan halk ayaklanmasından sonra hayatını ve yazarlığını sorgulamaya başlar. Bu ayaklanmadan etkilenerek politikleşme sürecine giren yazarın karşısında büyük bir engel vardır; “Bize dokunmayan yılan bin yaşasın” diye düşünen ablası…

Drama Kumpanya: 2008 yılında kuruldu. Kumpanya, Sahneden Destek Kampanyası ve Tiyatro Temelli Toplumsal Destek Projeleri’ni hayata geçirerek; cezaevlerinde, sokakta, kurumlarda ve sahnede binlerce kişiye ulaştı, birçok köye ve okula sanat kitaplıkları kurdu. Kumpanya bünyesinde, yedi yıl içinde, on dört farklı tiyatro oyunu sahnelendi.

Kemal Oruç: Tiyatro Eğitim Derneği Başkanı, Drama Kumpanya’nın kurucusu ve sanat yönetmeni.

Adana Şehir Tiyatrosu’nda aldığı tiyatro eğitiminin ardından, Marmara Üniversitesi’nde “Drama ve Okul Tiyatrosu” teziyle pedagojik formasyon aldı. Oluşum Drama Enstitüsü Yaratıcı Drama Eğitmenliği Programı’nı “Oyunculuk Eğitiminde Yaratıcı Drama” teziyle, Beykent Üniversitesi Sinema-TV Yüksek Lisans Programı’nı ise “Sinema ve Tiyatro Oyunculuğu İlişkisi” teziyle tamamladı.

Onlarca tiyatro temelli sosyal projenin koordinatörlüğünü yaptı. On yedi yıl içinde, yaklaşık altmış oyunda yazar, yönetmen ve oyuncu olarak yer aldı. On bir yıl içinde birçok farklı kurumda, tüm yaş gruplarına yaratıcı drama, tiyatro ve dramatik yazarlık eğitimleri verdi.

Yazdığı büyük oyunların tamamı çeşitli tiyatrolar tarafından; kısa oyunlar ise Türkiye, Almanya, Hollanda, Kıbrıs ve Belçika’da yüzün üzerinde tiyatro topluluğu tarafından sahnelendi.

“Sinema ve Tiyatro Oyunculuğu”, “Drama ve Okul Tiyatrosu”, “Othello’nun Delisi”, Cihan Özdeniz’le birlikte kaleme aldığı “Geleceğimin Atölyesi” ve birçok değerli sanatçı, yazar ve akademisyenle birlikte kaleme aldığı “Sanatta İşlenebilecek Suç Yoktur” ile “Faşizme Karşı Özgür Sanat” basılan kitaplarıdır.

DRAMA KUMPANYA
www.dramakumpanya.com

Düşünce Suçu 2

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı