Genel

Türk Müzik Formatı “Good Singers” Fransa’da İzlenme Rekoru Kırdı

Portföyünde bulunan dizi ve yarışma programı formatlarını dünyanın çeşitli ülkelerindeki televizyon kanallarına ulaştıran Global Agency’nin yeni müzik – yetenek yarışması Good Singers’ın Fransa’nın önde gelen ulusal TV kanalı TF1’da yayınlanan ilk bölümü 3.2 milyon kişi tarafından izlendi. İlk defa bir Türk yayın formatı prime time’da yayına girdi.

Dünyanın önde gelen bağımsız TV içerik dağıtıcısı Global Agency’nin eğlenceli müzik – yetenek programı “Good Singers” Fransa ulusal TV kanalı TF1 tarafından hayata geçirildi. Geçtiğimiz Cuma günü prime-time’da yayınlanan lansman programı 3.2 milyon izleyiciyle izlenme rekoru kırdı.

Ünlü jürilerle birlikte, en popüler TV fenomenlerinden biri olan Jarry’nin sunduğu program, tüm gruplarda büyük başarı elde etti: % 18.2 pay (4+),% 30 pay (50+), % 26 pay (25-49), % 40 pay (4-14),% 32 pay (15-24 ). Seyirciden tam not alan programın izlenme oranı, bir hafta önce aynı slotta yayınlanan bir yarışmaya oranla % 40’lık bir sıçrama elde etti. Ayrıca sosyal medyada trendtopic olan “Good Singers”, gece boyunca olumlu yorumlar aldı.

Global Agency kurucu CEO’su İzzet Pinto’nun yarattığı format, TF1 tarafından büyük bir prodüksiyon ile hayata geçirildi. Uluslararası fenomen olmaya aday “Good Singers”, yarışmacıların seslerini duymadan dış görünüşlerine bakarak iyi sesli olanları tahmin edebilme fikrine dayanan ilk format olma özelliğini de taşıyor.

Yarışmada, iyi ve kötü sesli şarkıcılar ilk etapta şarkı söylemeden ünlüleri etkilemeye çalışıyor. Her biri ünlü olan üçer kişiden oluşan iki takım sahte adaylar arasındaki iyi sesleri bulmayı deniyor. İki takım, birbirinden eğlenceli olan dört tur boyunca mücadele ederken her etapta, doğru tahminlerle para ödülü kazanmaya çalışıyor. Format gereği para ödülü bir yardım kuruluşuna bağışlanıyor.

Global Agency Kurucu CEO’su İzzet PINTO, “Good Singers dünya çapında büyük bir talep görüyor. Lansmandan önce dahi formata büyük ilgi oluştu. TF1, formatımızı çok başarılı bir prodüksiyonla hayata geçirdi ve müthiş bir yayın gerçekleştirdi. Ortaya çıkan bu başarılı sonuçtan dolayı oldukça mutlu ve gururluyuz. Zor günler geçirdiğimiz bu dönemde seyirciler, komedi içeren eğlenceli formatlara oldukça ilgi gösteriyor. Eğlenceli müzik yetenek formatı “Good Singers”ın dünya çapındaki TV kanalları için mükemmel bir seçim olacağına inanıyorum” dedi.

Good Singers için detaylı bilgilere web sitesinden ulaşabilirsiniz:
https://theglobalagency.tv/good-singers

Global Agency

2006 yılında İzzet Pinto tarafından kurulan Global Agency, dünyanın önde gelen bağımsız TV içerik dağıtıcısıdır. Portföyünde yer alan 150’den fazla dizi ve yarışma programı formatının, dünyanın çeşitli ülkelerindeki TV kanallarına ulaşmasına aracı oluyor.

Global Agency, uluslararası arenada sürdürdüğü büyüme trendiyle sektörün öncülüğünü yaparken; yaratıcı kampanyalarla dünyanın lider bağımsız içerik sağlayıcısı olma vizyonu ile hareket ediyor.

‘Gelinim Olur musun?’ adlı yarışma programı ile ilk kez bir Türk televizyon formatının uluslararası arenada satışını üstlenerek sektöre adım atan şirket; Bana Herşey Yakışır, İzdivaç, İşte Benim Stilim, Elimin Lezzeti, Ben Söylerim, Temizlik Benim İşim, Kuaförüm Sensin gibi birbirinden yaratıcı ve farklı türde global hitleri 100 ülkeye ihraç etmeyi başardı. Şirket, günümüzde Fransa, İngiltere, Yunanistan, İsrail, Hindistan ve Japonya başta olmak üzere dünyanın format sektörünün öncü pek çok ülkesinden aldığı formatları da başarıyla temsil ediyor.

Formatlarda yakalanan başarılı ivmenin ardından, Global Agency, 2008 yılında, Türk dizilerini dünya pazarına sunmaya başladı. 1001 Gece, Muhteşem Yüzyıl, Paramparça, Anne, İstanbullu Gelin, Erkenci Kuş gibi başarılı dizilerin yurtdışı dağıtımını yapan şirket, Türk dizilerinin dünya çapında tanınması ve izlenmesinde öncü oldu.

Her yıl 15 saygın televizyon fuarında yerini alan Global Agency, katıldığı fuarlardaki prestijli standları, etkin billboard reklamları ve ünlü dizi yıldızlarının sektörle buluşturulduğu davetler ile adından sıkça söz ettiriyor. Fuarlarda organize ettiği lansman partileri ise uluslararası televizyon camiasının merakla beklediği bir klasik haline dönüştü.

Global Agency, alanında uzman deneyimli kadrosuyla başta Türk dizileri olmak üzere geniş ürün portföyündeki içeriklerini tüm dünya ile buluşturmaya devam ediyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı