MODA & TASARIM

Türkiye’nin En İyi Modelleri Belli Oldu

35. Best Model Türkiye finali, Şişli Belediyesi Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde 26 Ekim 2022 Çarşamba akşamı muhteşem bir gala ile gerçekleşti.

Ece Gürsel ve Gökay Kalaycıoğlu sunuculuğunu üstlendiği, 30 kadın ve 30 erkek yarışmanın podyuma çıktığı final gecesinde jüri üyeleri oldukça zorlandılar.

Yarışmada jüri komiserliğini Av. Sadettin Dayıoğlu yaparken; Almila Nur Özerman, Merih Ergürbüz Alsulaimani, Dilek Koç Etike, Muammer Kapucuoğlu, Ayse Matur, Ümit Okur, Ahmet Güneş, Benan Kurtuluş Saraç, Emine Çam, Evrim-Evren Yaşlak, Beyza Toksoy, Yasemin Zambak, Servet Babataşı, Çağla Kurtuluş, Bahar Erdeniz, Oğulsat Gagşalova, Emel Güneş, Alev Esen, İlhan Işık, Engin Çaģlar, Tayfun Salkut, İlker Uzunalan, Ali Günaydın, Engin Koç, Ertan Etike, Koray Manalı, Engin İlhan, Rengin Vural, Cenk Kökan, Serpil Aymaz, Ümit Okur, Nurcan Sabur, Burhan Akdağ jüri üyesi olarak yer aldılar.


Yarışmada, birinci Büşra Karakaş – Emir Mayacı, ikinci Tuğçe Tekin – Attila Savaşan, üçüncü Kübra Bolkent – Ferit Elaldı seçildi.

Kadın mankenler Faize&Sevim ve Richezza modaevinin Best Model için özel olarak hazırladıkları koleksiyonla, erkek mankenler ise Muzaffer Çaha ve Şinasi Günaydın’ın Best Model’e özel tasarımlarıyla podyuma çıktılar.
Yarışmanın sanat yönetmenliği ve koreografisini Asil Çağıl, akış yönetmenliğini Ayla Kaymak gerçekleştirdi

Erkan Özerman’a sürpriz hazırlayan organizasyon komitesi pastamburada’nın muhteşem pastasıyla, misafirler ve yarışmacılarla beraber kendisinin doğum gününü kutladılar.

Gecede Ömür Gedik, Ege, Ozan Orhon, İshak Akbay sahne aldı. Ayrıca Muzaffer Çaha ve Faize & Sevim Best Model’in 35. Yıl Özel Ödülünü aldılar.

Gecenin sürprizi ise kadın modellerin podyum geçişlerinin müziği Semiramis Pekkan şarkılarından oluşan bir potpori olmasıydı.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu