SANATTANTİYATRO

Uğur Mumcu’ya Saygıyla: ‘Unutma Bizi’

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş  

Kumpanya Yapım tarafından sahneye konulan, ülkemizin en önemli aydınlarından Uğur Mumcu anısına yapılan ‘Unutma Bizi’ adlı oyun, Şişli Belediyesi Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde seyirci ile buluştu.
‘Unutma Bizi’ oyunu yakın tarihimizin, aydınlarına, haksızlığa uğrayanlara, katledilenlere, hapse atılanlara, demokrasi mücadelesi için canından ve özgürlüğünden olan tüm insanlara bir selam veriyor.

Cengiz Toroman’ın yazıp, yönettiği oyunda Levent Üzümcü ve Orhan Aydın rol alırken, oyunda solist olarak Gülcan Altan, Piyanist Dengin Ceyhan müzikleriyle eşlik ediyorlar. ‘Unutma Bizi’, Türkiye’nin yaşadığı baskı, zulüm, darbeler, aydın katliamlarını izleyiciye hatırlatıyor.

Uğur Mumcu'ya Saygıyla: 'Unutma Bizi'

Oyun, Levent Üzümcü ve Orhan Aydın’ın anlatımları, solist Gülcan Altan, piyanist Dengin Ceyhan müzikleri ve belgesel gösterimiyle izleyicinin belleğini tazeliyor ve ‘Biz Unutmadık’ diyor.

Uğur Mumcu'ya Saygıyla: 'Unutma Bizi'

Oyunun ilk gösteriminde, izleyiciler salonu tamamen doldurdu. Oyunun ilk gösterimine Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin de katıldı. Başkan Keskin, oyun sonunda oyuncuları kutlayıp çiçek takdim etti.

Uğur Mumcu'ya Saygıyla: 'Unutma Bizi'

Her 10 Kadından 8’i Psikolojik Şiddete Uğruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu