KİTAP

Uluslararası Çok Satan Çocuk Kitapları Şimdi Altın Kitaplar’da

Gergedanlar Krep Yemez, Zürafa Saklama Rehberi, Bıdık-Yak Ailesinin En Minik Üyesi, Kayıp Köpek Üzüm, Kayıp Köpek Üzüm 2 ve Köpekler Bale Yapmaz 1 Kasım’da Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini alıyor.

Bıdık-Yak Ailesinin En Minik Üyesi:
Oscar’sBook Ödülü 2021, TheSainsbury’s En Iyi Resimli Kitap Ödülü ve TheSainsbury’s Yılın Çocuk Kitabı Ödülü’nün sahibi Bıdık-Yak Ailesinin En Minik Üyesi, Lu Fraser’ın kaleminden daima kendin olmanın güzelliğini anlatan eğlenceli bir hikâye! Karlı dağların zirvesinde, buz gibi soğuk, uğultulu bir tepede, tatlı mı tatlı bir yak ailesi yasıyordu. Yakların neredeyse hepsi kocaman boynuzları ve kabarık tüyleriyle dev gibiydi! Biri hariç: Bıdık! Bıdık küçük olmaktan çok sıkılmıştı. “Kocaman bir yak olsam her şeyi ama her şeyi yapabilirdim!” deyip duruyor, bir an önce büyümek istiyordu ama… Bu fikri değişmek üzereydi.

Gergedanlar Krep Yemez:
Anna Kemp’in kaleminden, krep yiyen gergedanlar, dinlemeyen ebeveynler ve daha fazlası üzerine eğlenceli bir hikâye! Begüm her sabah olduğu gibi mutfakta kahvaltı yapıyordu. Birden arkasından mor bir gergedan geçti ve masadaki tabaktan bir krep alıp yemeye başladı. “İnanılır gibi değil! Otobüsten bile büyük! Hem de mor!” dedi şaşkınlık içinde. Üstelik bu gergedan çok da kabaydı. Begüm’ün krepini izin bile almadan yemişti. Peki Begüm’ün anne ve babası bu ise ne diyecekti?

Zürafa Saklama Rehberi:
Michelle Robinson’dan, upuzun zürafalar, sevgi ve doğa üzerine çok eğlenceli bir hikâye! Evinde zürafa beslemeyi hiç düşündün mü? “Evet!” dediğini duyar gibiyim. Zürafadan harika bir evcil hayvan olur, öyle değil mi?Peki ya annen ve baban seninle aynı fikirde değilse? Aslında evde zürafa beslemenin harika bir yolu var: zürafayı saklamak! Peki ama nasıl? Zürafa Saklama Rehberi ile evcil zürafanıza evde kolayca bakabileceksiniz!

Köpekler Bale Yapmaz:
AnnaKemp’ten,bale yapan köpekler, inanmayan ebeveynler ve sevdiğimiz şeyi yapmak üzerine çok komik bir hikâye! Benim köpeğim farklıdır. Diğer köpeklere benzemez. Onlar gibidavranmaz. Tuvaletten su içmez, terlikleri ısırmaz, kedileri kovalamaz.Benim köpeğim müziği, dans etmeyi ve ay ışığını sever. Dedim ya, benim köpeğim farklıdır, kendini köpek gibi hissetmez. Benim köpeğim kendini balerin zanneder!

Kayıp Köpek Üzüm:
Claire Freedman’dan, küçük, sıcacık bir dostluk hikâyesi!..Batu ve ailesi, yasadıkları şirin kasabadan kocaman bir şehre taşınmıştı. Batu eski evlerini, yemyeşil kırları, denizi ama en çok da arkadaşlarını özlüyordu. Bir sabah, bu gri şehrin sokaklarında yürürken Batu’nun gözüne kıpkırmızı bir şey takıldı. Kırmızı tasmalı, küçücük, sevimli bir köpek! Batu’nun bu kocaman şehirdeki ilk arkadaşı, bu minicik köpek olabilir miydi?

Kayıp Köpek Üzüm 2:
Claire Freedman’dan Kayıp Köpek Üzüm 2’de,Batu, Mercan ve Üzüm yepyeni bir macerayla karşınızda! Bu sefer, eğlence parklarından kurtarılan hasta hayvanların yaşadığı bir tedavi merkezinden kaçan minik penguen Badem’in izindeler! Bakalım bu üç kafadar Badem’i bulabilecek mi? Kayıp Köpek Üzüm’ün yazarından yüreğinizi ısıtacak, yepyeni bir dostluk hikâyesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu