RESİMSANATTAN

Ümit Ünal’ın Mahlukat Bahçesi’nden Yansıyanlar!

Yönetmen ve Yazar Ümit Ünal’ın yeni işlerinden oluşan ‘Kuşlar, Yüzler ve Diğer Şeyler’ sergisi Istanbul Concept Gallery’de açıldı.

Ümit Ünal, 2016 yılında açtığı ‘Mahlukat Bahçesi’ desen sergisinden sonra bu kez Işık Gençoğlu küratörlüğünde Istanbul Concept Gallery‘de açılan  ‘Kuşlar, Yüzler ve Diğer Şeyler’ başlıklı sergi ile sanatseverlerle buluştu. Teyzem, Hayallerim Aşkım ve Sen gibi senaryoları, 9, Ara, Nar, Anlat İstanbul ve Sofra Sırları gibi filmleri, romanları ve hikayeleriyle tanınan Ümit Ünal, yine bir desen sergisiyle izleyicileri büyüledi.

Farklı serilerden oluşan sergide Ümit Ünal, ‘Kuşlar’ serisinde suluboyanın minimal etkisini kullanarak birkaç fırça darbesiyle ‘hayali kuşlar’ yaratıyor. Hurufilerin insan yüzünde harfler bulmasını çağrıştıran ‘Yüzler’ serisinde, hat sanatını andıran biçimde, hayali harfler ve yaldız varak buluşuyor. Öte yandan, daha hikaye anlatır gibi görünen ‘Storyboards’ serisi, soyut manzaralarda kaybolmuş, oradan oraya savrulan ufacık insanları gösterirken göç ve savaşın acılarına işaret ediyor.

Sergide, ayrıca Ümit Ünal’ın, Mehmet Yaşın‘in Abuk, Hasan Ali Toptaş‘ın Gecenin Gecesi kitapları için çizdiği desenler de sergileniyor.

İnsanın dertlerini ve hallerini, usta bir edebiyatçının zengin hayal dünyasından çarpıcı renk ve desenlerle aktaran bu sergiyi, 30 Nisan 2018 tarihine kadar Istanbul Concept Gallery‘de ziyaret edebilirsiniz.

Istanbul Concept Gallery
Tomtom Mah. Nur-u Ziya Sok. No:27/2
Beyoğlu/İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Başa dön tuşu