ETKİNLİKLER

VENÜS Sanat Galerisi Resim Sergisi – Ömür Eke “Kadın Ruhu’’

VENÜS Sanat Galerisi Ömür Eke’nin “ Kadın Ruhu’’ isimli resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Açılış kokteyli 14 Ekim 2017 Cumartesi günü saat 15:00 de yapılacak olan sergi, 25 Ekim 2017 tarihine kadar her gün 10:00 ile 18:00 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır.

Sergide sanatçının 40 adet eseri yer almaktadır.

VENÜS Sanat Galerisi
Mustafa Mazharbey Cad. Mustafa Kaya Sokak No 2
Göztepe-Kadıköy/İstanbul

Ömür EKE Kimdir?

Denizli ‘de doğdu. Denizli Lisesinden mezun oldu. Lise   yıllarından beri sürdürdüğü resim çalışmalarını 1988-1992 yılları arasında Denizli Devlet Güzel Sanatlar Galerisi, A. Cevdet Şemsioğlu atölyesinde Şemsioğlu ve  Celal Günaydın’dan  ders alarak  devam ettirdi.1990 yılında ilk  kişisel sergisini aynı galeride açtı.1998-2001 yıIları arasında kendi  açmış olduğu  EKE Sanat Galerisini çalıştırdı.
2002 yılında iki ortak olarak açtıkları Atölye Mavi‘yi, daha sonra “Denizli Kent Kültürü Mavi Sanat Hareketi” adı altında çok katılımlı, farklı disiplinlerde, heykelde dahil, deneysel  çalışmalara ve sanat söyleşilerine açık bir atölyeye dönüştürdüler. Bir müddet devam eden  bu oluşum tekrar Atölye Mavi adı altında 3 ressam ortaklığıyla çalışmalarına devam etti. Son 4 aydan bu yana çalışmalarını kendi özel atölyesinde sürdürse de, tekrar yeni   oluşumlar ve projeler için girişimlerini sürdürüyor.
1998 yılından beri yerel bir gazetede sanata ve hayata dair köşe yazarlığı yapan Ömür Eke’nin ayrıca, aylık bazı dergilerde daimi olarak çıkan yazıları ve yine birkaç arkadaş birlikte çıkardıkları deneme türünde iki kitabı bulunmaktadır. Sanatını geliştirmek, sanat anlayışını derinleştirmek adına yaptığı özellikle yurtdışı  seyahatlerinde bir  okul olarak gördüğü önemli  müzeleri ve sanatçıların eserlerini görmeye ve yakından birebir, izlemeye, sanatına yol vermeye  çalışmaktadır.
Şu ana kadar 16 kişisel,18 karma sergiye katıldı. Yurtiçi, yurtdışı birçok özel koleksiyonda  eserleri bulunmaktadır.

Başa dön tuşu