ETKİNLİKLER

Yalıkavak Bodrum Mine Sanat Galerisi Sergi – Ahmet Güneştekin “Kayıp Hikayeler”

AHMET GÜNEŞTEKİN “KAYIP HİKAYELER” SERGİSİ 23 TEMMUZ’DAN İTİBAREN MİNE SANAT GALERİSİ BODRUM YALIKAVAK MEKÂNINDA…

Mine Sanat Galerisi, 23 Temmuz – 18 Ağustos 2019 tarihleri arasında, Yalıkavak Bodrum mekânında uluslararası sanatçı Ahmet Güneştekin ile yaz sezonu programına devam ediyor.

Güneştekin’in “Kayıp Hikayeler” adlı kişisel sergisi, uzun yıllardır süregelen iş birliğinin neticesinde 23 Temmuz’dan itibaren Mine Sanat Galerisi Bodrum Yalıkavak mekânında.

Uluslararası çok sayıda galeri tarafından temsil edilen ve küresel sanat platformlarında işleri sergilenen Güneştekin’in farklı araç ve yöntemlerle çalıştığı eserlerinden oluşan serginin açılış kokteyli 23 Temmuz Salı günü saat 19:00’da Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Bodrum mekânında yapılacak.

Sergide sanatçının, renklerin yerleşimi, üç boyutlu iz düşümler, optik bileşenlerin kullanımı, görüntünün çakıştırılması ve katmanlı kurgunun ortaya çıkışına dayanan bir anlayışla mitosları subjektif biçimler olarak çalıştığı işleri sergilenecek. Güneştekin’e göre mitoslar uydurulmuş hikayeler değildir, olayların fantastik yansımasıdır; şahsi, subjektif bir kavrayışın sonucu, bilincin mantığı ve diyalektik bir zorunluluktur.

Mitosların ve modern algılama biçimlerinin bir sentez içinde olduğunun fark edilmesini sağlamaya yönelen sergi, 18 Ağustos 2019 tarihine kadar Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Bodrum mekânında izlenebilir.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı