SANATTAN

YARATICILIK VE İLHAM PAYDASI: CONTEMPORARY!

Contemporary İstanbul, 12-15 Eylül 2019 tarihleri arasında 14. kez sanatseverlerle buluştu.

Haber: MELİKE BİRGÖLGE

Akbank ana sponsorluğunda, dört gün süren, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarda; 23 ülkeden, 74 galeri, 510 sanatçı ve 1400’den fazla çağdaş sanat eseri yer aldı.

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen galeri, sanatçı, kurum ve kuruluşlarını İstanbul’da sanatseverlerle bir araya getirmeyi hedefleyen 14. Contemporary, bu yıl da yoğun ilgi gördü.

Contemporary İstanbul’un Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Bülent Kahraman bu yıl kadrosuna Fransız sanat araştırmacısı ve küratör Anissa Touati’yi katarak yoluna devam eden bölgenin öncü sanat fuarı , uzun ve meşakkatli bir hazırlık dönemi sonrasında sanat meraklılarını bir araya getirdi.

            BU YILKİ FUARIN HAKİMİ AKDENİZLİLİK OLDU!

Ekibe bu yıl katılan Fransız sanat araştırmacısı ve küratör Anissa Touati, konuşmasında daha çok bu yıl fuara hakim olacak Akdenizlilik kavramından bahsetti:
Contemporary İstanbul 14. Edisyonu için yeni ortaklıklar ve diyaloglar yoluyla Akdeniz’e yansıyarak bölgede ve uluslararası alanda bir fuara güçlü bir kimlik oluşturup, yerleştirmeyi amaçlayan bir dizi iş birliği peşinde koşacak. Bu yeni yol, ülkenin dinamizmini, tarihini ve jeolojik geçmişiyle bağlantılı bir coğrafi merkez olarak gösterecektir. Böylece Contemporary İstanbul, sanatçıların kariyerlerinin, katılımcı bölgelerden kurumların ve sergi yapımcılarının sürekli üretken olmalarını beslenmesiyle oynadığı rolü destekleyen bir güç olarak konumlandırılmaktadır.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı